fot. Tour de l'Avenir

Już tylko nieco ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia kolejnej edycji małego Tour de France, czyli prawdopodobnie najważniejszej imprezy dla kolarzy do lat 23 – Tour de l’Avenir. Na 26 reprezentacji narodowych i regionalnych czeka 10 etapów.

Organizatorzy informowali o przebiegu swojego wyścigu już w lutym, ale dopiero teraz zostały opublikowane ostateczne i oficjalne profile wszystkich odcinków. Tour de l’Avenir 2022 rozpocznie się 18 sierpnia, a finał zaplanowano na 28. dzień tegoż miesiąca.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

ZdjęcieZdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

W wyścigu weźmie udział 26 drużyn dobranych zgodnie z wytycznymi UCI na temat obowiązkowych zaproszeń oraz wybranych przez organizatora. Są to 24 reprezentacje narodowe z całego świata oraz 2 dwie ekipy regionalne z Francji. W puli tej nie ma Polaków.

Zdjęcie

Przy okazji prezentacji ogłoszono także ciekawą nowość – w przyszłym roku po raz pierwszy ma zostać zorganizowany wyścig Le Tour de l’Avenir Féminin. Byłaby to prawdopodobnie pierwsza w historii impreza etapowa pod egidą UCI dla tej kategorii wiekowej pań.

Poprzedni artykułSouvenir Henri Desgrange – zapowiedź 11. etapu Tour de France 2022
Następny artykułPolki sprawdzą się z światową czołówką – zapowiedź Baloise Ladies Tour 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments