Anders Halland Johannessen, Tobias Halland Johannessen
fot. Tour de l'Avenir

Już tylko nieco ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia kolejnej edycji małego Tour de France, czyli prawdopodobnie najważniejszej imprezy dla kolarzy do lat 23 – Tour de l’Avenir. Na 26 reprezentacji narodowych i regionalnych czeka 10 etapów.

Organizatorzy informowali o przebiegu swojego wyścigu już w lutym, ale dopiero teraz zostały opublikowane ostateczne i oficjalne profile wszystkich odcinków. Tour de l’Avenir 2022 rozpocznie się 18 sierpnia, a finał zaplanowano na 28. dzień tegoż miesiąca.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

ZdjęcieZdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

W wyścigu weźmie udział 26 drużyn dobranych zgodnie z wytycznymi UCI na temat obowiązkowych zaproszeń oraz wybranych przez organizatora. Są to 24 reprezentacje narodowe z całego świata oraz 2 dwie ekipy regionalne z Francji. W puli tej nie ma Polaków.

Zdjęcie

Przy okazji prezentacji ogłoszono także ciekawą nowość – w przyszłym roku po raz pierwszy ma zostać zorganizowany wyścig Le Tour de l’Avenir Féminin. Byłaby to prawdopodobnie pierwsza w historii impreza etapowa pod egidą UCI dla tej kategorii wiekowej pań.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments