fot. Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski

Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski wygrał Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski, rozegrane dziś na Dolnym Śląsku. Podium uzupełnili Tomas Barta (ATT Investments) i Itamar Einhorn (Izrael).

Drugi z wyszehradzkich klasyków odbył się na pofałdowanej trasie na Dolnym Śląsku. Zawodnicy mieli do pokonania 146 kilometrów z Długołęki do Oleśnicy. Znaczną część rywalizacji stanowiła runda o długości 13 kilometrów, przez którą peleton przejeżdżał dziewięciokrotnie. Na starcie stanęło kilka polskich ekip, w tym dwie drużyny kontynentalne: HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team.

Od samego startu tempo było bardzo wysokie. Wielu zawodników starało się wykorzystać odsłonięty dojazd do rundy i porwać tam peleton. Choć główna, grupa podzieliła się na kilka części, wszystko zjechało się na okrążeniu, poprowadzonym po okolicach Oleśnicy. Na pierwszym kółku od peletonu oderwała się piątka kolarzy: Adam Foltan (Dukla Banska Bystrica), Michał Podlaski (LUKS Trójka Piaseczno), Wojciech Pszczolarski (TUFO Pardus Prostejov), Carlo Jurisevic (Ljubljana Gusto Santic) i Jakub Havirant (ATT Investments).

Harcownicy wypracowali sobie około minutową przewagę nad grupą, która co chwilę rwała się i z powrotem zjeżdżała. Ich przygoda z odjazdem zakończyła się na trzeciej rundzie. Niespełna 70 kilometrów przed meta, na czoło wysforowali się Martin Kohout (Team Dukla Praha), Zsolt Istlstekker (Epronex – Hungary CT), Viktor Filutas (Adria Mobil), Jan Miazga (LUKS Trójka Piaseczno) i Grzegorz Pawlak (Bialini Elitewheels Rewolttech).

Z czołówką dość szybko pożegnali się Grzegorz Pawlak i Martin Kohout. W międzyczasie w pościg za liderami ruszyli Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski) i Kacper Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy). Na cztery rundy do końca wszyscy kolarze, jadący między peletonem a czołową trójką, zostali wchłonięci przez grupę.

Ucieczka została skasowana na przedostatniej rundzie, gdzie tempo w peletonie znacznie wzrosło. Doszło do rantów, które wyselekcjonowały 19-osobową grupę: Maciej Paterski, Jakub Murias (Voster ATS Team), Adrian Banaszek, Jakub Kaczmarek, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski), Tomas Barta (ATT Investments), Daniel Babor, Adam Toupalik (Elkov-Kasper), Itamar Einhorn (Izrael), Paweł Szóstka, Bartłomiej Proć, Tim Wollenberg (Santic-Wibatech), Pavel Gruber, Richard Holec (TUFO Pardus Prostejov), Viktor Potocki, Matic Macek (Ljubljana Gusto Santic), Adam Foltan (Dukla Banska Bystrica) i Bostjan Murn (Adria Mobil).

Pomimo prób ataku w końcówce, o wygranej zadecydował finisz, w którym najszybszy był Marceli Bogusławski. Polak pokonał Tomasa Bartę i Itamara Einhorna.

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments