fot. UEC

W wyścigu ze startu wspólnego orliczek w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2022 po złoty medal sięgnęłaShirin van Anrooij. Pozostałe krążki w portugalskiej Anadii zawisły na szyjach Vittorii Guazzini oraz Fem Van Empel. Najlepsza z Polek, Dominika Włodarczyk, zajęła 7. miejsce.

Na najlepsze zawodniczki do lat 23 w Europie czekała runda o długości nieco ponad 20km wokół miasta Anadia. W sumie do pokonania było ich 5, co składało się na dystans 104,5km. Ciężko było znaleźć na niej choć kawałek płaskiego, a kolarkom doskwierał także ogromny upał – na trasie brakowało cienia, w którym termometry wskazywały i tak prawie 40 stopni Celsjusza.

Na starcie stanęła reprezentacja Polski w składzie: Paulina Pastuszek (TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness), Kamila Mróz (GKS Cartusia Kartuzy), Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), Natalia Krześlak (TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness) i Sara Prusińska (LARK Ziemia Darłowska).

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „PROFILE Anadia 98m E 250 Andara 200 150 100 Anadia 95m 50 5 10 15 20 21,4 km Anadia 95m 3 160 ( 140 120 100 80 60 2”

Panie wystartowały o godzinie 10:00, jeszcze przed falą największych upałów. Po starcie długo formował się odjazd, a ostatecznie do przodu skończyło 8 pań. Były to Dominika Włodarczyk (Polska), Fem van Empel i Mischa Bredewold (Holandia), Mireia Trias (Hiszpania), Linda Riedmann (Niemcy), Eleonora Camilla Gasparrini i Matilde Vitillo (Włochy) oraz Maeva Squiban (Francja). Ósemka na 2 rundy do końca utrzymywała około minuty przewagi nad przerzedzonym peletonem, w którym nie było już żadnej z pozostałych reprezentantek Polski.

Grupa została złapana na 30km przed metą, w połowie przedostatniego okrążenia. Na finałową rundę ruszył stosunkowo niewielki peleton, w którym dobrze i wysoko trzymała się Dominika Włodarczyk. W walce o medale pozostawało około 25 pań.

Metę na solo przecięła ścigająca się na co dzień w barwach Trek-Segafredo Shirin van Anrooij. 11 sekund za plecami Holenderki rozegrał się finisz o srebro, a w nim najlepiej poradziła sobie Włoszka Vittoria Guazzini. W połowie grupy walczącej o ten krążek znalazła się Dominika Włodarczyk, co dało jej 7. miejsce w zmaganiach orliczek w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy. 41. miejsce zajęła Natalia Krześlak, 51. była Kamila Mróz.

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego orliczek w ramach Mistrzostw Europy 2022:

Poprzedni artykułGiro d’Italia Donne 2022: Chiara Consonni wygrywa ostatni sprint, Annemiek van Vleuten cały wyścig
Następny artykułVisegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022: Marceli Bogusławski zwycięski!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments