fot. Radosław Makuch / Grand Prix Cycling Races Series

Adam Toupalik (Elkov-Kasper) wygrał pierwszą odsłonę cyklu Visegrad 4 Bicycle Race, Grand Prix Czech. Na podium stanęli też Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski) i Jan Kaspar (ATT Investments).

Zawodnicy ścigali się dziś w Grand Prix Czech, wchodzącym w skład cyklu czterech wyścigów jednodniowych Visegrad 4 Bicycle Race. Peleton miał do pokonania 182 kilometry ze startem i metą w Brnie. Na trasie, a w szczególności w jej końcowej części, ulokowano wiele krótkich, ale dających się we znaki podjazdów.

Po starcie na czele uformowała się dwuosobowa ucieczka, którą utworzyli Richard Habermann (AC Sparta Praha) i Tomas Jakoubek (ATT Investments). Peleton nie odpuścił jednak harcowników i doścignął ich po pierwszych podjazdach. Aktywni byli w szczególności kolarze najlepszych ekip kontynentalnych w stawce, w tym: HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team.

Ze względu na silne podmuchy wiatru, peleton rwał się na mniejsze grupy. Po pokonaniu kilkudziesięciu kilometrów, w pierwszej z nich znajdowało się niewiele ponad 20 kolarzy, w tym: Mateusz Grabis (Voster ATS Team), Piotr Pękala (Santic-Wibatech), Marcin Budziński, Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), a także Adam Toupalik (Elkov-Kasper) czy Itamar Einhorn (Izrael). Na około 80 kilometrów do mety, kilkudziesięcioosobowy peleton doścignął dużą ucieczkę.

Zlikwidowanie czołowej grupy zapoczątkowało serię ataków, w której uczestniczyli też polscy kolarze – Artur Sowiński (Voster ATS Team), Paweł Szóstka oraz Piotr Pękala (Santic-Wibatech). Ostatni z nich ruszył w samotną pogoń za Davide De Cassanem (Cycling Team Friuli ASD), jednak po kilkudziesięciu minutach pościgu, akcja Polaka została zlikwidowana. W międzyczasie Włoch wypracował sobie około 2 minuty przewagi nad główną grupą, napędzaną przez kolarzy Elkov-Kasper.

Samotny uciekinier został złapany na 30 kilometrów do mety – na podjazdach, ulokowanych w pobliżu Brna, liczba zawodników w peletonie stale malała. Mimo prób, żaden z zawodników nie był w stanie oderwać się od głównej grupy. Dopiero na kilka kilometrów przed kreską, na czoło wyścigu wysforowali się Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski) i Adam Toupalik (Elkov-Kasper).

Losy zwycięstwa między sobą rozstrzygnęli Kaczmarek i Toupalik. Na kilkaset metrów przed metą Czech zdecydował się na atak i to on sięgnął po triumf w GP Czech. Podium uzupełnili Jakub Kaczmarek i Jan Kaspar (ATT Investments).

W czołowej dziesiątce uplasowali się też: Paweł Cieślik, Jakub Murias (Voster ATS Team), Marcin Budziński, Paweł Szóstka oraz Tomasz Budziński.

Jutro zawodników czeka rywalizacja w Grand Prix Polski, o którym więcej można przeczytać tutaj.

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race-GP Czech 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułGiro d’Italia Donne 2022: Kristen Faulkner wygrywa swój drugi etap w tej edycji
Następny artykułTour de France 2022: Wout van Aert zwycięża w Lozannie, Pogačar nadal liderem
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments