fot. Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków

Drugi etap Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków zakończył się triumfem Simona Dehairsa z Alpecin-Fenix Development Team, który został nowym liderem zmagań. Podium uzupełnili Madis Mihkels (Team Ampler – Tartu 2024) i Tomas Barta (ATT Investments).

Dziś wieczorem rozegrano drugi etap Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, który prowadził z Tarnowskich Gór do Sosnowca. Zmagania rozgrywały się na 125-kilometrowej, lekko pofałdowanej trasie, na której ulokowano jedną lotną i górską premię – odpowiednio w Woźnikach i Koclinie. W końcówce zawodnicy rywalizowali na rundach w Sosnowcu.

Po porannym etapie liderem wyścigu został Coen Vermeltfoort (VolkerWessels Cycling Team), do którego dwie sekundy tracił Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

fot. procyclingstats.com

Podobnie jak w przypadku porannego etapu, grupa od początku była bardzo aktywna. Ze względu na wysokie tempo, peleton podzielił się na kilka grup, jednak z czasem wszystko się zjechało. Na lotnym finiszu w Woźnikach najszybszy był Roy Eefting (Allinq Continental Cycling Team), który wyprzedził Alana Banaszka (HRE Mazowsze Serce Polski) i Patryka Stosza (Voster ATS Team). Dzięki zajęciu drugiego miejsca, kolarz mazowieckiej formacji zrównał się czasem z liderem wyścigu – Coenem Vermeltfoortem – natomiast Patryk Stosz tracił do niego wirtualnie już tylko trzy sekundy.

Niedługo po sprinterskim finiszu, na czoło wysunęli się Mateusz Grabis (Voster ATS Team) i Thijs de Lange (Metec – SOLARWATT p/b Mantel) i w takiej kolejności wjechali na górską premię w Koclinie. Niedługo później zostali jednak doścignięci, a z peletonu zaatakowali Patrick Haller (Santic-Wibatech) i Antoni Gańko (KS Pogoń Mostostal Puławy), lecz ich akcja również nie zakończyła się powodzeniem.

O zwycięstwie ponownie rozstrzygnął finisz z grupy, przerzedzonej ze względu na kraksę w końcówce. Triumfował Simon Dehairs (Alpecin-Fenix Development Team), za którym uplasowali się Madis Mihkels (Team Ampler – Tartu 2024) i Tomas Barta (ATT Investments). Piąte miejsce na etapie zajął Patryk Stosz (Voster ATS Team).

Liderem klasyfikacji generalnej został Simon Dehairs. Taki sam czas w „generalce” mają Madis Mihkels, Coen Vermeltfoort i Alan Banaszek.

Wyniki etapu 1b Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2022:

Źródło: rowery.org

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments