fot. INEOS Grenadiers

Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) po wycofaniu się z wyścigu Critérium du Dauphiné z powodu kontuzji kolana miał dłuższą przerwę od treningów na zewnątrz. Od 16 do 25 czerwca jedyne aktywności Michała to poranne, około 45 minutowe, przejażdżki na Zwifcie, wczoraj nasz mistrz ponownie pojawił się na szosach i przejechał 40 kilometrów w okolicach Nicei. 

Wczoraj Kwiatkowski ponownie trenował na świeżym powietrzu, przejechał on 43 kilometry jadąc głównie spokojnym tempem. Z pewnością kolarzowi INEOS Grenadiers zależy na jak najszybszym powrocie do wysokiej formy, gdyż już 1 lipca w Kopenhadze startuje Tour de France, gdzie Polak w optymalnej dyspozycji pełniłby bardzo ważną rolę w składzie brytyjskiej formacji.

Na ten moment nie znamy pełnego składu jaki drużyna INEOS Grenadiers wystawi na „Wielką Pętlę”. Z medialnych przesłanek wiemy, że liderami najprawdopodobniej będą Adam Yates, Daniel Martinez oraz Geraint Thomas, na starcie pojawić ma się również Filippo Ganna czy Dylan Van Baarle. Miejmy nadzieję, że kontuzja Polaka nie odbije się na jego formie w takim stopniu, że odbierze mu możliwość startu w najważniejszym wyścigu świata!

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Czuję w kościach że Kwiato wygra etap…. ale raczej dwa! Ineos nie ma kim walczyć o generalkę (Martinez będzie 6) i będzie wreszcie spokój. Tyle lat w zakonie Sky że czas grać na siebie