fot. INEOS Grenadiers

Michał Kwiatkowski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie wystartuje w tegorocznej edycji wyścigu Tour de France. Powodem jest kontuzja mięśnia półścięgnistego. 

– Jest tylko jeden sposób, w jakim można jechać w Tour de France. Dając z siebie absolutnie wszystko. Niestety w tym roku nie jest to w moim zasięgu z powodu naderwania mięśnia półścięgnistego. Potrzebuję kilku tygodni rehabilitacji i treningów, by dojść do siebie. Trudno będzie kibicować drużynie INEOS Grenadiers z kanapy, ale postaram się robić to jak najlepiej

– napisał „Kwiato”.

Drużyna INEOS Grenadiers nie podała jeszcze oficjalnie składu na francuski wielki tour. Wiadomo, że o dobre miejsce w klasyfikacji mają postarać się Adam Yates, Dani Martinez oraz zwycięzca Tour de Suisse Geraint Thomas. Jednak brytyjski zespół w przeciwieństwie do kilku poprzednich lat nie wystawia jednego, mocnego lidera. Adam Yates wycofał się z Tour de Suisse z powodu zakażenia koronawirusem, Geraint Thomas nie wiadomo, czy będzie w stanie powtórzyć dyspozycję z 2018 roku, a Dani Martinez nigdy nie mierzył się jeszcze z rolą lidera w Tour de France.

Przypomnijmy, że w 2020 roku Michał wygrał na Tour de France etap po tym, jak zabrał się w ucieczkę wraz ze swoim kolegą z drużyny Richardem Carapazem. Wówczas niemal jednocześnie przejechali linię mety. Ponadto wielokrotnie był kluczowym ogniwem zespołu i współautorem zwycięstw Chrisa Froome’a, Gerainta Thomasa oraz Egana Bernala.

Życzymy Michałowi szybkiego powrotu do pełni formy.

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Szkoda… nareszcie mógł być wolny

Jacek
Jacek

Cóż, życie. Mistrzu, życzę szybkiego powrotu do zdrowia i do pełnej formy. To może Lombardia w tym roku 🏆?

marek
marek

Czyli został tylko Majka i Gradek ?

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  marek

Oraz Łukasz Owsian i Maciej Bodnar.