Łukasz Owsian Trofeo Laigueglia
fot. Team Arkéa Samsic

Wiedzieliśmy o tym od wczoraj, gdy Łukasz Owsian powiedział nam to w (jeszcze) niepublikowanym wywiadzie na mecie Mistrzostw Polski w Nowym Dworze Mazowieckim, ale możemy to oficjalnie napisać – Polak pojedzie na Tour de France w barwach Team Arkéa Samsic. Liderem tej ekipy będzie Nairo Quintana.

W składzie francuskiego zespołu znaleźli się kolarze zdolni do walki w każdym terenie – począwszy od górali Nairo Quintany i Warrena Barguila, poprzez szybkich Amaury Capiota i Hugo Hofstettera, aż po mających szansę na etapie z brukami Connora Swifta i Matisa Louvela. Pomagać im, acz być może z jakąś szansą dla siebie, będzie Łukasz Owsian.

Dla urodzonego w Toruniu 32-latka to będzie czwarty Wielki Tour w karierze, ale pierwszy raz będzie mu dane stanąć na starcie Tour de France. Poprzednio zawsze brał udział w Giro d’Italia, które kończył w latach 2015, 2017 i 2019. Nasz rodak od zeszłego sezonu reprezentuje Team Arkéa Samsic i w tej ekipie odnajduje się świetnie, a jego pracowitość znalazły przełożenie na powołanie na najważniejszy wyścig etapowy świata. Początek już w ten piątek w Kopenhadze.

Skład Team Arkéa Samsic na 109. Tour de France:
Nairo Quintana, Warren Barguil, Amaury Capiot, Connor Swift, Hugo Hofstetter, Matis Louvel, Maxime Bouet, Łukasz Owsian

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

5 Polaków! Mamy to! Kwiato wygrywa etap

Michal
Michal

Nairo odpuszcza generalkę, robi kilka nieudanych odjazdów i pewnego razu w ucieczkę zabiera się Owsian i … wygrywa etap!