fot. Dariusz Krzywański

Maja Tracka (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz) została Mistrzynią Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego, wygrywając finisz z peletonu. Podium uzupełniły Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i Agata Kowalska (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń.

Przedostatni wyścig w ramach Mistrzostw Polski na Mazowszu odbywał się na znanej i lubianej trasie ze startem i metą w Nowym Dworze Mazowieckim. Juniorki, po niewiele ponad 14-kilometrowym dojeździe, rywalizowały na dwóch pofałdowanych rundach w Dolinie Rzeki Wkry. Łącznie trasa miała długość 76 kilometrów.

Od początku zmagań, peleton juniorski jechał dość aktywnie – szczególnie aktywne były zawodniczki LARK Ziemia Darłowska, w tym: Zofia Krystkowiak, Katarzyna Stelmach, a także Anna Długaś – Mistrzyni Polski w indywidualnej jeździe na czas. Akcja ostatniej z nich, wraz z Emilią Staniek (UKS Feniks Rydułtowy), utrzymywała się przed peletonem najdłużej, jednak została złapana jeszcze na pierwszej rundzie.

Po kilku przetasowaniach, na czoło znów wysforowała się Anna Długaś, tym razem towarzyszyła jej równie aktywna Barbara Cywińska (Medisept Mayday Team). Odjazd wypracował sobie kilkudziesięciosekundową przewagę nad peletonem, w którym pogoń rozjeżdżały kolarki LARK Ziemia Darłowska, koleżanki Anny Długaś z ekipy.

Ostatecznie dwójka została doścignięta pod koniec drugiej rundy. Niedługo później, ucieczkę utworzyły Marcela Drygalska (LARK Ziemia Darłowska) i Julia Przymusińska (UKS TFP Jedynka Kórnik) – sytuacja wyglądała podobnie, jak w przypadku poprzednich ucieczek. Duet został zlikwidowany siedem kilometrów przed metą. Chwilę później defekt zaliczyła Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska), przez co straciła kontakt z peletonem.

W finiszu z grupy, który rozstrzygnął o losach wyścigu, triumfowała Maja Tracka. Podium uzupełniły Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i Agata Kowalska (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń.

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego juniorek:

1. Maja Tracka
2. Malwina Mul
3. Agata Kowalska
4. Zuzanna Chylińska
5. Marta Marek
6. Karolina Chojnacka
7. Anna Preca
8. Aleksandra Grudzińska
9. Laura Rybkiewicz
10. Zofia Krystkowiak

PEŁNE WYNIKI

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments