fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Zarówno Juliana Alaphilippe’a (Quick-Step Alpha Vinyl), jak i Biniama Girmaya (Intermarche-Wanty Gobert) już wkrótce ponownie zobaczymy na szosach. Francuz i Erytrejczyk wystartują w krajowych mistrzostwach. 

Julian Alaphilippe

Przypomnijmy, że mistrz świata miał kraksę przed podjazdem La Redoute w wyścigu Liège-Bastogne-Liège. W jej wyniku doznał dość poważnych obrażeń, w tym przebicia płuca. Jego rekonwalescencja trwała tylko kilka tygodni, ale pod koniec maja wrócił do treningów, dołączając do swoich kolegów z drużyny, którzy trenowali w Sierra Nevada.

Wszyscy zastanawiają się, czy „Lou Lou” będzie w stanie wystartować w Tour de France. Przed powrotem do treningów 30-latek mówił następująco:

– Jeśli wszystko będzie szło tak jak dotychczas, to opcja Tour de France wciąż jest możliwa. Jednak ważne jest to, aby być cierpliwym i słuchać porad lekarzy.

Alaphilippe wygrywał etapy w każdej z czterech ostatnich edycji Tour de France. W 2019 spędził wiele dni w żółtej koszulce lidera, jednak jak dotąd nigdy nie miał ambicji walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Jeśli idzie o mistrzostwa Francji, to Alaphilippe wystartuje tylko w wyścigu ze startu wspólnego. Będą mu towarzyszyli Remi Cavagna oraz Florian Senechal, którzy są jednocześnie jego kompanami z drużyny Quick-Step Alpha Vinyl.

Wyścig ze startu wspólnego w ramach mistrzostw Francji odbędzie się w niedzielę 26 czerwca.

Biniam Girmay

Krajowe mistrzostwa będą areną powrotu do ścigania także dla Biniama Girmaya, etapowego zwycięzcy tegorocznej edycji wyścigu Giro d’Italia. Kolarz z Erytrei musiał wycofać się z włoskiego wielkiego touru kilkanaście godzin później, ponieważ w niefortunny sposób korek od szampana otwieranego na podium trafił go w oko.

Także 26 czerwca zostaną rozegrane mistrzostwa Erytrei.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments