fot. EF Pro Cycling

Bardzo pechowo zakończyła się jedna z kraks, jaka miała miejsce podczas La Route d’Occitanie – La Dépêche du Midi dla Michaela Valgrena. Medalista zeszłorocznych Mistrzostw Świata w jej wyniku doznał zwichnięcia stawu biodrowego, złamania miednicy czy uszkodzenia kolana.

30-letni Duńczyk upadł niefortunnie podczas ostatniego dnia zmagań w francuskiej etapówce. Wcześniej był m.in. 2. na drugim jej odcinku, kiedy to na na skróconym etapie pokonał go na finiszu tylko Roger Adrià (Equipo Kern Pharma). Teraz kolarz EF Education-EasyPost zostanie przetransportowany do Monako, gdzie czekają go operacje.

Pewnym jest, że Michael Valgren doznał zwichnięcia stawu biodrowego oraz złamania miednicy, natomiast dodatkowe badania wykażą dopiero to, co stało się z kolanem duńskiego sportowca. Pierwsze sondowania mówią o około 3-miesięcznej przerwie od kolarstwa dla 30-latka.

Poprzedni artykułTour de Suisse Women 2022: Elisa Balsamo wygrywa zacięty finisz w Chur
Następny artykułJacopo Mosca chory na mononulkeozę
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments