Kristen Faulkner (BikeExchange-Jayco) wygrała drugi etap jazdy indywidualnej na czas kobiecego wyścigu Tour de Suisse. Amerykanka została również nową liderką klasyfikacji generalnej.

Panie rywalizowały wokół stolicy Lichtensteinu Vaduz. Profil był płaski, a łączny dystans wynosił 25,6 km.

Drugi etap wyścigu Tour de Suisse Women stanowił popis zawodniczek drużyny BikeExchange-Jayco. Najlepiej z całą trasą poradziła sobie Kristen Faulkner, która pokonała ją w czasie 31 minut i 46 sekund. Bardzo mądrze pojechała również jej koleżanka z drużyny Georgia Williams (wolniejsza o 14 sekund), a trzecia finiszowała Georgia Baker (1:03 za zwyciężczynią).

Liderka po pierwszym etapie, czyli Lucinda Brand z Trek-Segafredo) straciła koszulkę liderki o 4 sekundy. Finiszowała czwarta – 1:07 za Faulkner.

Australijka przyznała, że była to bardzo wymagająca „czasówka”.

– Bolało, ponieważ była to długa jazda na czas i trzeba było odpowiednio rozłożyć siły. Jednocześnie dodatkowa energia przydała się do walki z czołowym wiatrem, który wiał po nawrocie

– skomentowała za linią mety.

Jedyna Polka startująca w wyścigu – Karolina Kumięga z Valcar-Travel & Service była 68.

Do zakończenia wyścigu pozostały dwa etapy.

Wyniki po drugim etapie:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułLa Route d’Occitanie 2022: Bonifazio wygrywa ostatni etap, Michael Woods cały wyścig
Następny artykułBaloise Belgium Tour 2022: Schmid i Wellens o chaosie na „złotym kilometrze”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.