fot. Getty Images

Sprint na czwartym i zarazem ostatnim etapie wyścigu La Route d’Occitanie wygrał Niccolo Bonifazio z drużyny TotalEnergies. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniósł Michael Woods (Israel Premier-Tech). 

Na zakończenie tegorocznej edycji wyścigu La Route d’Occitanie organizatorzy zaproponowali kolarzom lekko pagórkowaty, ale nie aż tak bardzo trudny etap z Les Angles do Auterive o długości 188,3 km. Rywalizacja rozpoczęła się zjazdem, a następnie na trasie zlokalizowanych było kilka „ząbków”. O zwycięstwo etapowe mieli powalczyć najszybsi kolarze w stawce i tak w rzeczywistości się stało.

Kluczową rolę dla losów ostatniego etapu odegrał boczny wiatr, który mniej więcej 70 kilometrów przed metą podzielił peleton. Następnie pagórkowatą trasę do Auterive przetrwało około trzydziestu zawodników, ale w walce o etapowe zwycięstwo nie mógł wziąć udziału Arnaud Demare.

Najszybszy na finiszu okazał się Bonifazio, który finiszował lewą stroną przy barierkach. Drugiemu Matteo Moschettiemu zabrakło bardzo niewiele, zaś trzeci finiszował nieco sfrustrowany za kreską Max Kanter z Movistaru, który na pocieszenie wygrał klasyfikację punktową. Kolejny zawód zaś przeżył Elia Viviani z drużyny INEOS Grenadiers, któremu zwycięstwa zdecydowanie nie przychodzą tak łatwo jak kiedyś.

Dobrze w walce na rantach spisała się drużyna Israel Premier-Tech, która utrzymała Michaela Woodsa w czubie peletonu. Dzięki temu Kanadyjczyk odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wyniki po ostatnim etapie:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments