mohoric pogacar slovenia 2022
Tour of Slovenia

Nieco później od swoich najgroźniejszych rywali, bo dopiero dziś, ostatnią fazę przygotowań do Wielkiej Pętli rozpoczyna broniący tytułu Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Podczas domowego Tour of Slovenia 23-letni lider UAE Team Emirates będzie mógł liczyć na wsparcie Rafała Majki, Jana Polanca i Mikkela Bjerga.

Ze względu na konieczność wycofania się Pogačara z udziału w Liege-Bastogne-Liege, jego przerwa od ścigania trwała aż osiem tygodni. Zmiana programu może jednak przysłużyć się 23-letniemu Słoweńcowi, który dzięki temu jest jeszcze bardziej spragniony ścigania po bardzo intensywnej wiośnie.

Minęło trochę czasu odkąd po raz ostatni przypiąłem numer startowy, więc jestem podekscytowany powrotem do rywalizacji,

– powiedział przed rozpoczęciem 28. edycji Tour of Slovenia Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

Poza przedłużoną przerwą, reszta przygotowań Słoweńca przebiegała bez zakłóceń. W ostatnim czasie Pogačar sprawdzał wraz z Rafałem Majką kluczowe podjazdy Wielkiej Pętli oraz trenował na wysokości w Livigno.

Trenowaliśmy na wysokości w Livigno i atmosfera w drużynie była świetna. Podczas treningów czułem się dość dobrze, ale trudno jest ocenić swoją formę nie startując w wyścigach.

Zarówno jego wysoka klasa jako sportowca, jak i znajomość lokalnych dróg czynią lidera UAE Team Emirates faworytem 28. edycji Tour of Slovenia. 23-latek podkreślił jednak, że cieszy go przede wszystkim rzadka możliwość rywalizowania wśród „swoich ludzi”.

Oczywiście znam te drogi i podjazdy dość dobrze. Cieszy mnie, że czekać będą tam na mnie kibicujący mi rodzina i przyjaciele. Trasa wyścigu jest trudna, a rywale wymagający, ale mam nadzieję, że zdołamy wywalczyć dobre rezultaty i będziemy cieszyć się fajnym ściganiem przez cały tydzień,

– zakończył.

28. edycja Tour of Slovenia rozgrywana będzie od 15 do 19 czerwca. Na liście startowej znajdują się cztery ekipy WorldTouru: UAE Team Emirates, Bahrain Victorious, BikeExchange-Jayco i Astana Qazaqstan.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments