Filip Prokopyszyn
Voster ATS Team

Drużyna Voster ATS Team poinformowała dziś, że ich szeregi zasilił związany wcześniej kontraktem z HRE Mazowsze Serce Polski do 2024 roku Filip Prokopyszyn. 21-letni kolarz przyznał, że decyzja o zmianie barw podyktowana była w dużej mierze poszukiwaniem dalszego rozwoju w oparciu o bardziej rozbudowany program startów.

21-latek z Zielonej Góry największe sukcesy odnosił dotąd na torze, zdobywając między innymi medale mistrzostw świata juniorów, mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców oraz mistrzostw Polski elity. Przed trzema laty Prokopyszyn wywalczył również srebrny medal igrzysk europejskich w scratchu oraz brąz w mistrzostwach Europy w wyścigu eliminacyjnym.

W gronie elity 21-latek zaczął ścigać się na szosie w ubiegłym sezonie (2021), w barwach HRE Mazowsze Serce Polski biorąc udział w imprezach rozgrywanych w Polsce, Turcji, Danii, Francji, Niderlandach i Belgii. Mimo tego liczba jego dni wyścigowych była bardzo niska, a decyzję o przejściu do Voster ATS Team Prokopyszyn argumentuje między innymi poszukiwaniem dalszego rozwoju w oparciu o bardziej rozbudowany program startów.

Przejście do ekipy Voster ATS Team to dla mnie ogromny kop motywacyjny. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować Krzysztofowi Parmie i Mariuszowi Witeckiemu, że we mnie uwierzyli i dali mi tę szansę. A ja ze swojej strony zrobię wszystko, aby niezawieść ich, sponsorów, kolegów z drużyny i kibiców. Mówi się, że jeśli zawodnik zdobywa medale mistrzostw Europy i świata w kategorii juniorów, a potem w młodzieżowcach, to powinien być również czołowym zawodnikiem kontynentu, a nawet świata w kategorii elity. Jeśli tak się nie dzieje to znaczy, że któreś ogniwo procesu szkoleniowego nie działa tak, jak powinno. Po rozmowie z szefami drużyny wiem, że brakujące ogniwo – regularny program startów, będę tu miał i znał z wyprzedzeniem. A to bardzo ważne dla zawodnika i jego trenera, aby optymalnie przygotować się do imprez docelowych.

– wg. oficjalnego komunikatu drużyny Voster ATS Team powiedział Filip Prokopyszyn.

W latach 2017-2020 zdobywałem medale zarówno kontynentalnych, jak i światowych imprez mistrzowskich. Ostatnie półtora roku było jednak dalekie od moich ambicji i oczekiwań. Głęboko wierzę, że w drużynie Voster ATS wrócę tam, gdzie jeszcze wcale nie tak dawno byłem. Choćby po to, aby podziękować ludziom, którzy we mnie uwierzyli i tę szansę mi dali,

– dodał.

Pierwszym wyścigiem 21-latka w nowych barwach ma być rozgrywany 19 czerwca Memoriał W. Grundmanna i J. Wizowskiego. Zobaczymy go również na trasach szosowych mistrzostw Polski.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Z tego płynie wniosek że HRE kiepsko szkoli młodzież….

Michal
Michal

W 2022 roku przejechał do połowy czerwca 398 km…