fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Drużyna HRE Mazowsze Serce Polski 15 czerwca rozpocznie walkę w Tour of Slovenia – prestiżowym wyścigu rangi ProSeries.

Bardzo wymagająca trasę przygotowali organizatorzy słoweńskiego touru – na kolarzy czeka pięć etapów, z czego trzy klasyfikowane są jako odcinki górskie.

Tour of Slovenia rozpocznie się od etapu z Novo Goricy do Postojnej (164km). Na trasie trzy podjazdy – Zadlog (4.7km, 7.4%), Strmec (3.1km, 5.4%) oraz Razdrto (7.3km, 5.5%), który kończy się na 15 kilometrów przed metą.

Drugiego dnia należy spodziewać się sprinterskiej potyczki – etap z Ptuj do Rogaskiej Statiny liczy 174 kilometry, a profil wypełniony jest krótkimi wzniesieniami. Następnego dnia pierwszy z dwóch etapów kończących się na podjeździe – peleton będzie miał do pokonania 147 kilometrów z Zalec do Celje. Po drodze Lipa (4.8km, 7%), Svetina (5.2km, 7.7%), a zmagania zakończy wzniesienie pod Celje (2km, 7.1%).

Miano królewskiego nosi etap czwarty (153km) z podjazdem pod Crnivec (8km, 5%), a na metę prowadzi Velika Planina (7.7km, 7.9%). Ostatni odcinek z pozoru wydaje się być płaski, jednak na 10 kilometrów przed metą kolarze zmagać będą się z Trską Gorą (2km, 10.6%), która może znacznie podzielić peleton.

Na starcie 22 drużyny – cztery dywizji WorldTeams, siedem ProTeams, dziesięć Continental Team i reprezentacja Słowenii. Główną gwiazdą będzie zwycięzca dwóch ostatnich edycji Tour de France – Tadej Pogacar.

HRE Mazowsze Serce Polski przystąpi do rywalizacji w 7-osobowym składzie: Alan Banaszek, Marceli Bogusławski, Piotr Brożyna, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek oraz Adam Stachowiak.

„Czeka nas bardzo wymagający wyścig w silnej obsadzie. Nie ma typowo płaskich etapów, więc wybraliśmy skład, który dobrze czuje się w trudnym terenie. Będziemy starali się jechać aktywnie i każdego dnia zaznaczać swoją obecność” – komentował przed startem dyrektor drużyny, Wojciech Pawlak.

Od środy do piątku transmisja z Tour of Slovenia będzie prowadzona na antenie Eurosport 1, a w sobotę i niedzielę w usłudze mobilnej Eurosport Player.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Za wysokie progi, za stromo… Organizować dla młodzieży wyścigi w górach co tydzień