fot. Klub kolarski LKS POM Strzelce Krajeńskie

Już dziś rozpocznie się jedna z ważniejszych etapówek w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej w kategorii juniorów. Zaliczane do Pucharu Narodów LVM Saarland Trofeo zgromadzi na starcie 24 reprezentacje z całego świata, a wśród nich Polaków.

Niemiecki wyścig etapowy to jedna z ciekawszych imprez dla juniorów w całym sezonie. Rokrocznie po wygrane sięgają spore talenty, dla których taki sukces może być pewną trampoliną do dalszej kariery. Na liście triumfatorów znajdziemy m.in. Michała Kwiatkowskiego (2008), Madsa Pedersena (2012 i 2013), Eddie Dunbara (2014) czy Brandona McNulty’iego (2016).

W tym roku na zawodników czekają 4 dni ścigania, podczas których zostaną rozegrane 4 etapy ze startu wspólnego oraz odcinek jazdy indywidualnej na czas. Ta ostatnia w obliczu tego, że podjazdów na trasie nie ma za wiele i nie są one znacząco trudne, może być najistotniejsza dla losów klasyfikacji generalnej. Ważnym jednak będzie, jak to w juniorskim ściganiu, pilnować odpowiednich akcji i nie zgubić się na żadnym z etapów, jeśli myśli się o wysokiej pozycji w końcowym zestawieniu.

Etap 1: Bliesbruck-Reinheim – Neunkirchen (95km)

34-lvm-saarland-trofeo-etappe-1

Etap 2: Friedrichsthal – Bexbach (81km)

Etap 3a: Zweibrücken – Zweibrücken (14km)

Etap 3b: Assweiler – Bitche (125.5km)

Etap 4: Gersheim – Gersheim (126.5km)

Wśród 24 reprezentacji na starcie znajdziemy zarówno największe potęgi światowego kolarstwa, takie jak Norwegia, Belgia, Francja, Holandia, Wielka Brytania czy Niemcy, ale i kilka ekip, które na papierze będą raczej egzotycznym dodatkiem – np. Urugwaj. Między nimi wszystkimi odnaleźć będą próbowali się reprezentanci Polski, dla których to z pewnością ważny sprawdzian przed zbliżającymi się wielkimi krokami młodzieżowymi Mistrzostwami Europy (7-10 lipca).

Biało-czerwone barwy w LVM Saarland Trofeo przyodzieją:
Hubert Grygowski (UKS Copernicus Toruń CCC), Marek Kapela (HRE Mazowsze Serce Polski), Dominik Ratajczak (UKS Copernicus Toruń CCC), Mikołaj Szulik (UKS Avatar) Michał Żelazowski (Energy Team – Young Bikers ASD) oraz Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice).

Poprzedni artykułGarmin Edge 1040 Solar – ładowanie solarne, do 100 godzin pracy, wielopasmowy GNSS
Następny artykułGiro d’Italia Donne oraz Tour de France Femmes wielkimi celami Annemiek van Vleuten
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments