fot. BiciTV

W sobotę, czwartego czerwca, na torze sportów motorowych Monza rozegrano zawody kolarskie. Młodzi zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w wielu wyścigach, a w najstarszej spośród kategorii, wśród juniorów, drugie miejsce zajął Michał Żelazowski.

Już po raz 90. we Włoszech rozegrano w ten weekend imprezę pod nazwą Medaglia d’Oro Città di Monza. Na torze o długości 5,793km ścigała się cała masa kategorii wiekowych, a ostatnim z wyścigów był ten dedykowany juniorom. W 160-osobowej stawce znalazł się Michał Żelazowski, który w tym sezonie reprezentuje włoską ekipę Energy Team – Young Bikers.

Młodzi zawodnicy rywalizowali na dystansie 15 okrążeń, co dawało niespełna 90km. W kluczowej akcji do przodu ruszył właśnie polski kolarz, a wraz z nim Lorenzo Nespoli (Gs. Giovani Giussanesi A.S.D.). Dwójka szybko zyskała sporą przewagę, 6km przed końcem mieli minutę przewagi nad peletonem i mogli między sobą rozegrać finisz o zwycięstwo. W nim lepszym okazał się być przedstawiciel gospodarzy, a Michał Żelazowski musiał zadowolić się drugą pozycją.

Wyniki (top10) 90. Medaglia d’Oro Città di Monza:

1 NESPOLI LORENZO G.S.GIOVANI GIUSSANESI A.S.D.
2 ŻELAZOWSKI MICHAŁ A.S.D YOUNG BIKERS TEAM BALMAMION
3 CUCCAROLO GIOVANNI BORGO MOLINO RINASCITA ORMELLE
4 DELLE VEDOVE ALESSIO BORGO MOLINO RINASCITA ORMELLE
5 FIORIN MATTEO POOL CANTU’ 1999 A.S.D.
6 DE MONTE MATTEO BORGO MOLINO-RINASCITA FRIULI
7 SPAGNOL LEONARDO INDUSTRIAL FORNITURE MORO-TRECIEFFE
8 CAVALLARO ALBERTO ANTONINO SPEEDY BIKE WORK SERVICE
9 CODENOTTI SIMONE G.C. FERALPI GROUP ASD
10 ZANTA DANIEL GAETANO WORK SERVICE

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments