fot. INEOS Grenadiers / Getty Images

Kolejną ekipą, która ogłosiła swój skład na 74. Critérium du Dauphiné jest INEOS Grenadiers. Barw brytyjskiej formacji bronić będzie m.in. Michał Kwiatkowski, a liderami wydają się być Tao Geoghegan Hart i zdolny do polowania na etapy Ethan Hayter.

Tegoroczne Critérium du Dauphiné będzie liczyło aż 8 etapów zaprojektowanych w myśl „dla każdego coś dobrego”. Brakuje jedynie totalnie płaskiego odcinka dla sprinterów, ale to z pewnością jest pozytywna wiadomość dla INEOS Grenadiers, które zabiera ze sobą szybkiego Ethana Haytera. Podczas jazdy indywidualnej na czas czwartego dnia głównym faworytem do zwycięstwa z pewnością będzie Filippo Ganna, a o wygraną w całej imprezie powalczyć spróbuje zapewne Tao Geoghegan Hart i ewentualnie Eddie Dunbar.

Zdjęcie

Dla INEOS Grenadiers wyścig Critérium du Dauphiné z pewnością jest bardzo ważny. Stanowi ostatni etap przygotowań do Tour de France i regularnie był okazją do pokazania swojej dominacji. Spośród ostatnich 11 edycji aż 7 padło łupem kolarzy brytyjskiej ekipy. W zeszłym roku po triumf sięgnął Richie Porte.

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2022: Organizatorzy rozdali swoje nagrody
Następny artykułGullegem Koerse 2022: Remco Evenepoel wygrywa zmagania na solo
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments