fot. Tirol KTM Cycling Team

Kolejny utalentowany słoweński zawodnik trafia do World Touru. Od 1 czerwca kolarzem Bahrain – Victorious zostanie 22-letni Matevž Govekar, dotychczas reprezentujący austriacką drużynę kontynentalną Tirol KTM Cycling Team. Podpisał kontrakt ważny do końca 2024 roku.

Matevž Govekar to bardzo dynamiczny, 22-letni zawodnik, który w swojej dotychczasowej karierze ścigał się wyłącznie w drużynie kontynentalnej. W tym roku wygrał prolog Istarsko Proljeće, był 2. w Trofej Poreč – Poreč Trophy czy zajął 5. lokatę w GP Slovenian Istria. Rok temu, gdy zajął 5. miejsce w Trofeo Matteotti, pokazał, że nie straszne są mu także mniejsze pagórki. Z pewnością trenerzy Bahrain – Victorious odkryją pełen potencjał młodego Słoweńca i odpowiednio pokierują jego rozwojem.

Matevž naprawdę zasługuje na ten angaż w World Tourze. Jest niezwykle utalentowanym, skupionym, inteligentnym i jednym z najszybszych młodych mężczyzn w Europie. Przejście Matevža do drużyny najwyższego szczebla jest również wielkim sukcesem dla nas jako zespołu rozwojowego, ponieważ potwierdza naszą reputację jako trampoliny dla młodych talentów. Życzymy Matevžowi wszystkiego najlepszego

— podkreśla po tym ruchu Thomas Pupp, dyrektor Tirol KTM Cycling Team, czyli obecnej ekipy 22-latka.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments