fot. HRE Mazowsze Serce Polski

W terminie 26-28.05 kolarze HRE Mazowsze Serce Polski będą rywalizować w Tour of Estonia (2.1). Po niespełna miesięcznej przerwie do ścigania wraca skład, który triumfował w Tour of Thailand, Belgrade-Banjauka oraz Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock. 

Po bardzo intensywnej pierwszej części sezonu, w której to podopieczni Dariusza Banaszka odnieśli osiem zwycięstw rangi UCI, początek maja dla drużyny HRE Mazowsze Serce Polski stał pod znakiem zgrupowania wysokościowego w Livigno.

Jesteśmy po długim zgrupowaniu w Livigno, wykonaliśmy bardzo dużo pracy, która przyniesie efekty w drugiej części sezonu. Jednak pierwszy wyścig po zjeździe z wysokości bywa nieprzewidywalny – jesteśmy nastawieni bardzo pozytywnie, mamy mocną drużynę, a trasa nam odpowiada

— komentował Alan Banaszek.

Dla Banaszka początek sezonu był bardzo udany – 24-latek odniósł trzy zawodowe zwycięstwa, wygrał etap oraz klasyfikację generalną Tour of Thailand (2.1), a także etap Belgrade-Banjaluka (2.1). Alan zna także smak zwycięstwa na estońskich szosach – w 2015 roku w Tartu został mistrzem Europy juniorów.

Dwa zwycięstwa na koncie ma Marceli Bogusławski – rówieśnik Alana triumfował na etapie Tour of Thailand oraz w Grand Prix Legionowo-Wieliszew-Nasielsk-Serock. W ubiegłym roku startował w Tour of Estonia – wygrał klasyfikację górską, zajął 2. miejsce na 1. etapie, a całe zmagania zakończył na 4. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Mamy dobre wspomnienia z ubiegłorocznej edycji Tour of Estonia, byliśmy blisko zwycięstwa. W tym roku do programu imprezy wrócił prolog, co uważam, że zadziała na naszą korzyść. Wyścig może rozegrać się na wiele wariantów, postaramy się być przygotowani na wszystko

— dodał Bogusławski.

Tegoroczny wyścig Dookoła Estonii rozpocznie 3700-metrowy prolog po szosach Tallinna. 1. etap liczy 192 kilometry i prowadzi w terenie płaskim. Ostatnie edycje pokazały jednak, że bardzo prawdopodobne są silne powiewy wiatru, co może prowadzić do porwania peletonu. Wyścig zakończy się w sobotę 164-kilometrowym odcinkiem po rundach w Tartu, gdzie kolarze pokonają szesnastokrotnie podjazd o długości zaledwie 300-metrów, ale o średnim nachyleniu 6.3% i brukowanej nawierzchni.

Drużyna HRE Mazowsze Serce Polski do wyścigu Tour of Estonia przystąpi w następującym składzie:
Adrian Banaszek, Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak i Daniel Staniszewski.

Transmisja na żywo, od startu do mety każdego etapu, prowadzona będzie na profilu facebookowym drużyny HRE Mazowsze Serce Polski.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments