fot. Le Tour

Według medialnych doniesień roszady w składzie czekają francuską drużynę drugiej dywizji Arkéa-Samsic. Prawdopodobne jest odejście Nairo Quintany i przyjście Guillaume Martin – obecnie kolarza Cofidisu. 

Informację o tym, że Astana Qazaqstan jest zainteresowana Quintaną podał uznany hiszpański dziennikarz i komentator Eurosportu Javier Arés. Kazachska drużyna rozwiązała już swoje problemy finansowe, w związku z czym może myśleć o wzmocnieniu składu.

Z kolei to, że Arkéa-Samsic jest zainteresowana pozyskaniem Martin, który aktualnie ściga się w Giro d’Italia, potwierdził szef tego zespołu, Emmanuel Hubert, na łamach francuskiej prasy.

– Tak, jesteśmy nim zainteresowani. Jest to w tej chwili jeden z najważniejszych francuskich kolarzy i z pewnością warto w niego zainwestować

– powiedział Hubert.

Poprzedni artykułKrólowie polowania – zapowiedź 17. etapu Giro d’Italia 2022
Następny artykułRemco Evenepoel: „Po raz pierwszy wygrałem sprint pod górę”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments