Choć do oficjalnego rozpoczęcia okienka transferowego jeszcze całkiem daleko to do sieci trafiają już pierwsze pogłoski na temat tego, kto i gdzie może trafić od przyszłego sezonu. Bardzo wiarygodni dziennikarze informują, że do Trek – Segafredo przejść mają Mathias Vacek i Natnael Tesfatsion.

Pierwszy z wymienionych to niespełna 20-letni Czech, mistrz Europy juniorów z 2020 roku w jeździe indywidualnej na czas i zwycięzca etapowy z tegorocznego UAE Tour – to on zgarnął ten odcinek zakończony dziwną ucieczką. Aktualnie pozostaje bezrobotny i jak donosi jeden z czeskich dziennikarzy istnieje spora szansa, że zostanie stażystą w Treku, a następnie podpisze z nimi trzyletni kontrakt. Potwierdzają to zresztą informacje, do jakich dotarła także i nasza Redakcja – możemy też napomknąć, że Florian Lipowitz ma według nich trafić do ekipy BORA-hansgrohe.

Z Włoch z kolei napływają informacje mówiące o tym, że do Trek – Segafredo trafić miałby 22-letni Erytrejczyk Natnael Tesfatsion. Jak donosi związany z La Gazzettą Ciro Scognamiglio na młodego kolarza z Drone Hopper – Androni Giocattoli miałby czekać awans do World Touru już w sezonie 2023. Dla dwukrotnego zwycięzcy klasyfikacji generalnej Tour du Rwanda byłaby to z pewnością duża szansa do prezentowania swoich umiejętności w wyścigach najwyższej kategorii.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments