fot. Team DSM

To już prawie oficjalne – Thymen Arensman opuści Team DSM po zakończeniu sezonu.

O możliwym odejściu Holendra informował już wczoraj Wielerflits. Prowadzony w niderlandzkim języku portal podał, że kolarz jest już dogadany z INEOS Grenadiers. Teraz wiadomość tę potwierdziło VeloNews.

Naprawdę bardzo chcieliśmy zatrzymać Thymena w naszym zespole. Zrobiliśmy właściwie wszystko, co w naszej mocy, by tak się stało, ale niestety wygląda na to, że otrzymał propozycję, nie do odrzucenia. Thymen jest utalentowanym kolarzem, dla którego drzwi do naszego zespołu zawsze pozostaną otwarte

– odpowiedział portalowi rzecznik zespołu.

W artykule, w którym została zamieszczona powyższa wypowiedź, VeloNews poinformowało również, że kolarz zawarł już dwuletnią umowę z zespołem, w którym jeździ Michał Kwiatkowski. Ciekawe, w jaki sposób wypłynięcie tego transferowego newsa wpłynie na postawę Holendra. Ten aktualnie bierze przecież udział w Giro d’Italia i jest jednym z dwóch kolarzy Team DSM – obok liderującego ekipie Romaina Bardeta, mających relatywnie nieduże straty do Simona Yatesa, który, jak się wydaje, jest aktualnie w najlepszej sytuacji spośród wszystkich faworytów wyścigu.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments