Veronica Ewers (EF Education-TIBCO-SVB) wygrała po solowej akcji Navarra Women’s Elite Classics. 

Drugi kobiecy klasyk z cyklu Navarra Women’s Elite Classics został rozegrany wokół Pampeluny. Na trasie, która liczyła 124 kilometry na zawodniczki czekało osiem oznaczonych podjazdów.

W pierwszą ucieczkę zabrały się Mireia Benito Pellicer (Massi Tactic Women’s Team), Lija Laizane (Eneicat-RBH Global) i Ana Sanabria (Colombia Tierra de Atletas – GW – Shimano). 70 kilometrów przed metą dojechała do nich Usoa Ostolaza (Laboral Kutxa Fundación Euskadi).

Czwórka na kolejnych podjazdach dzieliła się i na 60 kilometrów przed metą na czele została Benito Pellicer. Hiszpanka ambitnie kręciła, ale dojechały do niej Kristen Faulkner i Ane Santesteban (obie Team BikeExchange – Jayco) oraz Veronica Ewers (EF Education-TIBCO-SVB).

W peletonie mocną pracę wykonywała zawodniczki Movistaru. Jednak przewaga cały czas oscylowała wokół minuty. Na 7 kilometrów przed metą na solowy zryw zdecydowała się Ewers. Amerykanka już wczoraj pokazała, że jest w dobrej formie plasując się na drugim miejscu w Emakumeen Nafarroako.

Dzisiaj samotny atak opłacił się i Amerykanka mogła się cieszyć z drugiego swojego zwycięstwa w tym sezonie.

Kolejne miejsca wywalczyły zawodniczki Team BikeExchange – Jayco: Ane Santesteban i Kristen Faulkner.

Marta Jaskulka była 47.

Poprzedni artykułCyklamenowe wybrzeże – zapowiedź 6. etapu Giro d’Italia 2022
Następny artykułNowy termin ORLEN Wyścig Narodów
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments