fot. Facebook / Marta Lach

Było blisko przez kilka ostatnich dni i wreszcie się udało – Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) wygrała piąty i zarazem ostatni etap wyścigu Bretagne Ladies Tour.

Dzisiaj zawodniczki ścigały się na pagórkowatej trasie pomiędzy miejscowościami Rennes a Vitré. Do pokonania miały nieco ponad 114 kilometrów.

Najszybsza na finiszu okazała się Marta Lach, która zaatakowała z trzyosobowej ucieczki 400 metrów przed metą i dowiozła zwycięstwo do kreski. Była mistrzyni Polski pokonała Nicole Steigengę (Team Coop) oraz Gretę Marturano (Top Girls Fassa Bortolo) i trzeba jeszcze dodać, że peleton siedział uciekinierkom na plecach.

Lach od początku wyścigu Bretagne Ladies Tour prezentowała dobrą formę – na wcześniejszych etapach była między innymi szósta i czwarta, a w mediach społecznościowych pisała, że czuje się bardzo dobrze i że będzie próbowała dalej. Można było się spodziewać, że zwycięstwo jest kwestią czasu i gratulacje dla Marty, że zdobyła je podczas etapu ostatniej szansy z metą w miejscowości Vitré.

Zwyciężczynią klasyfikacji generalnej została Vittoria Guazzini (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope).

Wyniki:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments