Foto: Photo Gomez Sport / Vuelta Asturias

Iván Ramiro Sosa (Movistar Team) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Vuelta Asturias. Na ostatnim etapie najlepszy okazał się Simon Yates (Team BikeExchange – Jayco). 

Trzeci, a zarazem ostatni wyścig hiszpańskiego wyścigu wyglądał na papierze na najłatwiejszy. Do przejechania były 122 kilometry z Cangas del Narcea do Oviedo. Na lekko pagórkowatej trasie usytuowano tylko jedną górską premię.

W ucieczkę dnia zabrali się dziś: Ibon Ruiz (Equipo Kern Pharma), Ángel Madrazo (Burgos-BH), Unai Iribar (Euskaltel – Euskadi) i Roberto Carlos González (Java Kiwi Atlántico).

Peleton prowadzony głównie przez Movistar Team cały czas kontrolował sytuację. Przewaga oscylowała wokół minuty.

Najdłużej na czele utrzymał się Unai Iribar, ale ucieczka została doścignięta już na 20 kilometrów przed metą. Podjazd pod Violeo (3,1 km długości; średnie nachylenie 9,7 %) na atak wykorzystał Simon Yates (Team BikeExchange – Jayco).

Nikt nie był w stanie utrzymać koła Brytyjczykowi, który samotnie pojawił się na szczycie górskiej premii. Grupka faworytów na trudnym podjeździe mocno się zredukowała, ale sytuację kontrolował lider wyścigu Iván Ramiro Sosa (Movistar Team).

Niezagrożony Simon Yates ze sporą przewagą przejechał metę w Oviedo, ale przez wczorajsze straty nie miał szans walki o dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. To jego drugi triumf etapowy w tegorocznej edycji.

Drugi był Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa), a trzeci Kévin Vauquelin (Team Arkéa-Samsic).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Iván Ramiro Sosa (Movistar Team).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments