fot. Twitter @CyclingphotoLIV

Po triumf na pierwszym, zakończonym niewielkim podjazdem odcinku czeskiego wyścigu wieloetapowego Gracia – Orlová sięgnęła Agnieszka Skalniak-Sójka. Polka wykończyła świetną pracę, którą przez cały dzień wykonywały pozostałe zawodniczki ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław.

Początek zmagań w 34. edycji wyścigu dla pań tuż za naszą południową granicą to był 103-kilometrowy etap z miasta Orlová do miejscowości Štramberk. Po drodze do pokonania były 4 górskie premie, a na metę prowadziła ścianka o długości 1100 metrów i średnim gradiencie 8,6%. Na starcie zameldowały się dwie polskie ekipy – ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław oraz TKK Pacific Nestle Fitness Toruń.

O godzinie 13:00 kolarki ruszyły do rywalizacji, acz początek tejże był dość spokojny. Po godzinie nadal nie uformowała się żadna ucieczka, a na pierwszej górskiej premii po najwięcej punktów sięgnęła Carina Schrempf z reprezentacji Austrii. Druga zameldowała się tam Dominika Włodarczyk z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław.

Na drugiej premii pierwsza zameldowała się Nikola Nosková (Force – SportRaces), a na punktowanym miejscu była inna z zawodniczek wrocławskiej ekipy – Monika Brzeźna. Polska drużyna kontrolowała zresztą peleton, z którego do końca dnia nie odjechała żadna ucieczka.

Na trzeciej górskiej premii ponownie była taka sama kolejność jak na pierwszej – wygrała Carina Schrempf przed Dominiką Włodarczyk, a po chwili Austriaczka zwyciężyła też na czwartej i zapewniła sobie prawo do noszenia koszulki liderki tej klasyfikacji w dniu jutrzejszym.

Aż do podnóża ostatniego podjazdu kontrolę w peletonie nadal miała ekipa ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Jak się okazało nie poszło to na marne, a na szczycie jako pierwsza zameldowała się Agnieszka Skalniak-Sójka! Tym samym Polka założy jutro koszulkę liderki klasyfikacji generalnej. 4. na dzisiejszym odcinku była koleżanka klubowa zwyciężczyni – Dominika Włodarczyk.

Wyniki 1. etapu Gracia – Orlová:

Poprzedni artykułTour of Hellas 2022: Matteo Moschetti najszybszy w sprincie
Następny artykułRigoberto Urán opuścił Tour de Romandie 2022 z powodu powypadkowej kontuzji
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments