Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) wygrał prolog i został liderem Tour de Romandie.

75. edycja szwajcarskiego wyścigu rozpoczęła się prologiem w Lozannie. Kolarze mieli do przejechania 5120 metrów po płaskiej, ale technicznej trasie.

Jako pierwszy wartościowy wynik wykręcił powracający po przerwie Maximilian Schachmann (BORA – hansgrohe) – 6’05”96. Wyrównał (!) jego czas mistrz Włoch w tej specjalności, Matteo Sobrero (Team BikeExchange – Jayco). Tylko 0,74 sekundy stracił do nich najmłodszy w wyścigu Juan Ayuso (UAE Team Emirates).

O krok od przejęcia prowadzenia był Georg Steinhauser (EF Education-EasyPost) – 6’06”18. Świetnie pojechał Felix Großschartner (BORA – hansgrohe) – 6’02”17 i został nowym liderem.

Po trasie wręcz „leciał” Ethan Hayter (INEOS Grenadiers), który trasę pokonał szybciej o ponad 9 sekund niż Großschartner! Dobrze pojechał Rohan Dennis (Jumbo-Visma), ale był gorszy od Brytyjczyka o blisko cztery sekundy.

Jako ostatni na rampie startowej pokazał się ubiegłoroczny triumfator tego wyścigu, czyli Geraint Thomas (INEOS Grenadiers). Brytyjczyk na mecie miał czas 6’02”36.

Ostatecznie najlepszy w prologu okazał się Ethan Hayter (INEOS Grenadiers), który został oczywiście liderem klasyfikacji generalnej. Kolejne miejsca zajęli Rohan Dennis (Jumbo-Visma) i Felix Großschartner (BORA – hansgrohe).

Poprzedni artykułNigdy nie patrz wstecz. Historia wyścigu Paris-Roubaix Femmes 2021 [video]
Następny artykułAktualizacja stanu zdrowia Juliana Alaphilippe’a oraz Ilana van Wildera