Fot. Damian Ługowski / Race Around Poland

Wielkimi krokami zbliża się start kolejnej edycji niesamowitego kolarskiego wyzwania, liczącego przeszło 3600km Race Around Poland. Wyścig rozpocznie się 23 lipca w Warszawie, a limit czasowy wyniesie 12 dni.

Już 23 lipca tego roku w Warszawie wystartuje kolejna edycja wyścigu ultrakolarskiego „Race Around Poland”. Zawodnicy startujący na pełnym dystansie mają do pokonania trasę liczącą 3600 km oraz ponad 30 tysięcy (!) metrów przewyższeń w czasie nie dłuższym niż 12 dni. To więcej niż Tour de France, na dodatek bez etapów i możliwości odpoczynku pomiędzy nimi, oraz w czasie liczonym w formule non-stop!

Ponieważ, w zamyśle organizatorów Race Around Poland to wyścig, który ma łączyć ultrakolarski świat wyczynowy, z amatorskim, formuła wydarzenia jest otwarta i zainteresowani mogą wybierać z wachlarza dystansów i możliwości wzięcia udziału we współzawodnictwie. Oczywiście dostępna jest najbardziej popularna w Polsce formuła startu w kategorii solo i bez wsparcia, ale także bardziej popularne w innych krajach kategorie ze wsparciem jednego lub dwóch samochodów oraz sztafety.

Tych którzy nie czują się na siłach aby spróbować pełnego dystansu, z pewnością zainteresuje fakt, że w tegorocznej edycji po raz pierwszy wprowadzono nowe dystanse: ½ oraz ¼ RAP, czyli odpowiednio 1800, oraz 900 km, które można pokonywać solo, lub ze wsparciem, a także w sztafecie. Dostępny jest także dystans „sprinterski” – RAP Challenge 300 KM, na którym w zeszłym roku ścigał się wielokrotny ultrakolarski Mistrz Świata w jeździe 24-godzinnej oraz legenda Race Across America, Słoweniec Marko Baloh. W tym roku i właśnie na tym dystansie zamierza się zmierzyć z czasem Marko wynoszącym 8:34:57 inny zawodnik – Łotysz Arvis Sprude, który podczas ubiegłorocznej edycji pobił rekord World UltraCycling Association w jeździe 7-dniowej (HWMR) ustanawiając nowy rekord przejeżdżając w tym czasie w sumie 3023km!

Szczegóły oraz zapisy są dostępne za pośrednictwem oficjalnej strony wyścigu: www.racearoundpoland.pl oraz w mediach społecznościowych RAP:
https://www.facebook.com/racearoundpoland
https://www.instagram.com/racearoundpoland/
https://www.strava.com/clubs/racearoundpoland
https://twitter.com/racearoundpl

Dzięki ponownej współpracy z władzami Powiatu Piaseczyńskiego, start ostry odbędzie się tak jak w zeszłym roku z mostu w Obórkach koło Konstancina-Jeziornej. Rywalizację będzie można śledzić live w internecie za pośrednictwem platformy dotwatchingowej rap.1008.pl, udostępnionej dzięki firmie Hostersi z Rybnika – Partnerowi Technologicznemu wyścigu.

Wszystkie informacje na temat samej imprezy, regulamin, zapisy i wiele więcej znajdą Państwo na samej stronie imprezy: https://racearoundpoland.pl/pl

Poprzedni artykułNowe rozdanie – zapowiedź Liège-Bastogne-Liège 2022
Następny artykułLiège-Bastogne-Liège Femmes 2022: Annemiek van Vleuten ponownie wygrywa
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments