Malwina Mul, Agata Kowalska, Martyna Szczęsna, Marta Marek, Karolina Chojnacka

Reprezentacja Polski stanęła na starcie EPZ Omloop van Borsele – wyścigu zaliczanego do Pucharu Narodów juniorek. Całą imprezę wygrała Zoe Bäckstedt (Wielka Brytania), a najlepszą z Polek okazała się być Malwina Mul – jeden z etapów skończyła w pierwszej piątce, a w klasyfikacji generalnej zajęła miejsce pod koniec drugiej dziesiątki.

Wszystkie 3 etapy imprezy dla zawodniczek do lat 18 rozgrywane były w okolicach holenderskiej miejscowości ’s-Heerenhoek. Pierwszego dnia kolarki rywalizowały w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 14,2km, a po pewne zwycięstwo sięgnęła tam wicemistrzyni świata w tej specjalności – Brytyjka Zoe Bäckstedt. Tym samym 17-latka do drugiego etapu przystąpiła w trykocie liderki, a nie tęczowym stroju zdobytym w wyścigu ze startu wspólnego podczas czempionatu w Leuven.

Najlepszą z Polek, które wystartowały w składzie Malwina Mul, Agata Kowalska, Martyna Szczęsna, Marta Marek, Karolina Chojnacka była pierwsza z wymienionych – jeżdżąca na co dzień w barwach KLKS Azalia Brzóza Królewska zawodniczka zajęła 26. miejsce w 122-osobowej stawce.

Wyniki pierwszego etapu:

Drugiego dnia na zawodniczki czekał płaski jak stół etap o długości 72km. Nie oznaczało to jednak tego, że było łatwo – aż 40 spośród kolarek nie dotarło do mety. Solowy triumf odniosła Julia Kopecky (NXTG U19), a wśród podopiecznych Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej najlepiej ponownie spisała się Malwina Mul – zajęła 12. miejsce.

Wyniki 2. etapu:

Także i trzeciego dnia w okolicach ’s-Heerenhoek na zawodniczki czekała płaska trasa. Po 77km z wygranej tak na etapie, jak i w całym wyścigu cieszyć mogła się Zoe Bäckstedt. Brytyjka na metę wpadła na solo, a niespełna po niej o kolejne miejsca powalczyła duża grupa. Tam świetnym finiszem popisała się Malwina Mul – młodej Polce dało to 5. pozycję na dzisiejszym etapie.

Wyniki 3. etapu:

Poprzedni artykułLiège-Bastogne-Liège Femmes 2022: Annemiek van Vleuten ponownie wygrywa
Następny artykułLiège-Bastogne-Liège 2022: Tiesj Benoot i Jai Hindley nie stanęli na starcie z powodu choroby