fot. Instagram/Luis Angel Mate

Kolarz drużyny Euskaltel-Euskadi Luis Ángel Maté pojechał na rowerze ze swojej rodzinnej Marbelli do Madrytu, gdzie w senacie Hiszpanii wziął udział w dniu pod hasłem „Rower, miasto, strategia”. Akcja zorganizowana przez stowarzyszenie La Red de Ciudades por la Bicicleta miała na celu pokazać, że rower jest kluczowy dla zrównoważonego transportu.

Maté znany jest z podejmowania różnego rodzaju inicjatyw wykraczających poza uprawianie zawodowego kolarstwa. Należą do nich między innymi długie rowerowe eskapady jak chociażby powrót z wyścigu Vuelta a España na rowerze. Z doświadczonym hiszpańskim kolarzem rozmawialiśmy o tym w wywiadzie, który można przeczytać TUTAJ.

Tym razem został ambasadorem akcji „Rower, miasto, strategia”, a na dyskusję o tym w hiszpańskim senacie pojechał rowerem. 600 kilometrów pokonał w ciągu dwóch dni. Ostatnie 60 kilometrów przejechał wraz z Anderem Gilem, przewodniczącym senatu, a na co dzień wielkim pasjonatem kolarstwa i kolarzem amatorem.

– To, że tutaj jestem oznacza, że coś się zmienia. Rower nie jest związany ani z prawicą, ani z lewicą. Jako środek transportu przyjazny środowisku powinien interesować nas wszystkich. Rowery zmienią świat

– mówił.

Luis Ángel Maté poprosił polityków, aby porzucili swoje różnice ideologiczne i zjednoczyli się w kwestii fenomenu, jakim jest rower. Kampania, której ambasadorem jest Hiszpan zakłada model funkcjonowania miast, w którym dwa kółka są kluczowym środkiem transportu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments