fot. Jumbo-Visma

Portal Cyclingnews.com poinformował, że zarówno Marianne Vos (Jumbo-Visma), jak i Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ-Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) nie wystartują w wyścigu Liège-Bastogne-Liège.

Przypomnijmy, że Marianne Vos musiała zrezygnować ze startu w Paryż-Roubaix w tym samym dniu, w którym miał odbyć się wyścig. Powodem był pozytywny wynik testu na koronawirusa, który zawodniczka zrobiła sobie sama. Początkowo była bardzo zawiedziona, ale kilka dni później, kiedy emocje nieco opadły, napisała na Instagramie:

– Muszę przyznać, że gdy po raz pierwszy zobaczyłam wynik tego testu, pomyślałam sobie: Jak ja sobie teraz z tym poradzę? Ale później natychmiast zdałam sobie sprawę – „Nie!” Ściganie jest piękne, ale zdrowie zawsze musi być najważniejsze. Na szczęście miałam lekkie objawy i mam nadzieję, że wkrótce wrócę na szosę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marianne Vos (@mariannevosofficial)

Vos nie wystartuje w rezultacie w żadnym ardeńskim klasyku, ponieważ postanowiła zrezygnować ze startu w Amstel Gold Race, by lepiej przygotować się do „Piekła Północy”. Z powodu koronawirusa nie pojawiła się także w Walońskiej Strzale. Jeśli zaś chodzi o start w Liège-Bastogne-Liège, to drużyna Jumbo-Visma poinformowała, że jest za wcześnie na ściganie na najwyższym poziomie po przebyciu zakażenia Covid-19. W maju Marianne Vos uda się na zgrupowanie, na którym będzie przygotowywała się do kolejnej części sezonu, czyli kobiecego Giro d’Italia, mistrzostw Holandii oraz Tour de France.

W niedzielę w „La Doyenne” zabraknie również innej wielkiej faworytki do zwycięstwa – Cecilie Uttrup Ludwig. Drużyna FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope wystąpi w następującym składzie:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments