Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalnie potwierdzenie tego, że Michał Kwiatkowski wystartuje w niedzielnym monumencie Liège-Bastogne-Liège. Polak jest w mocnym składzie drużyny INEOS Grenadiers.

Michał Kwiatkowski, który wygrał tegoroczną edycję Amstel Gold Race, od jakiegoś czasu zapowiadał swój udział w „Staruszce” – i tak rzeczywiście się stanie. Polakowi będą towarzyszyli: Laurens De Plus, Omar Fraile, Daniel Martinez, Tom Pidcock, Carlos Rodriguez oraz Geraint Thomas.

Następny przystanek: Liège-Bastogne-Liège – wyścig, który wymaga szacunku – napisała drużyna INEOS Grenadiers na Twitterze ogłaszając skład.

Zwycięstwo w „La Doyenne” jest wielkim marzeniem Michała Kwiatkowskiego. Jak dotychczas startował w tym wyścigu dziesięć razy i dwa razy stawał na najniższym stopniu podium (2014, 2017).

„Kwiato” zamieścił na Stravie dane z dzisiejszego (piątkowego) rekonesansu trasy L-B-L. Przejechał 125 kilometrów, średnie przewyższenie to 1877 metrów, czas to 4:34:07, średnia generowana moc 173 waty, a średnia prędkość wyniosła 27,6 km/h.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeo
Tadeo

Marta ,chyba przewyższenie . Nie średnie. 😉

Fizyk
Fizyk

I które miejsce zajmie, znowu 77 jak w ubiegłą niedzielę , bo się ” zajedzie” pracując na jakiegoś kolegę z team’u.