fot. ASO / Pauline Ballet

Pierwsze miesiące tegorocznego sezonu naznaczone były kontuzjami i chorobami pierwszoplanowych postaci zawodowego peletonu, ale niedzielny Paryż-Roubaix cieszyć się będzie wyborną obsadą. Po optymistycznych wieściach z obozu Jumbo-Visma największe działa wytoczyła drużyna Alpecin-Fenix, potwierdzając, że na brukach północno-wschodniej Francji postawi na Mathieu van der Poela.

Mathieu van der Poel, który byłby jednym z dwóch głównych pretendentów do wygrania klasyfikacji łącznej wszystkich monumentów, gdyby tylko taka istniała, już w najbliższą niedzielę podejmie próbę odniesienia triumfu w kolejnym z nich.

4. miejsce wywalczone w Amstel Gold Race byłoby satysfakcjonujące dla większości kolarzy, jednak do 27-letniego Holendra przykładana jest nieco inna miara. Van der Poel przed własną publicznością wypadł dość blado, co zrzucić można na karb (tym razem nieopłacalnego) taktycznego oportunizmu i niewystarczającego wsparcia ze strony drużyny. To drugie nie powinno się powtórzyć podczas niedzielnego Paryż-Roubaix, podczas którego u boku trzeciego kolarza ubiegłorocznej edycji wyścigu wystartują mocni i doświadczeni zawodnicy.

Trzeba się cofnąć dość daleko, aby znaleźć ostatnie naprawdę dobre wyniki Silvana Dilliera, ale jednym z nich będzie 2. miejsce w Piekle Północy wywalczone w 2018 roku. 31-letni Szwajcar od dłuższego czasu nie nawiązuje do swoich rezultatów z tamtego okresu, ale ma ogromne doświadczenie w rywalizacji na wyboistych brukach północno-wschodniej Francji i wbudowany motor, który może okazać się bardzo pomocny w pogoni lub próbie odjazdu.

To samo powiedzieć można o Julienie Vermote i Guillaume Van Keirsbulcku, podczas gdy Tim Merlier czekać będzie na ewentualny sprint z większej grupy. Miejmy nadzieję, że na welodromie w Roubaix obierze właściwy kierunek jazdy.

Skład Alpecin-Fenix na 119. edycję Paryż-Roubaix:

Mathieu van der Poel, Silvan Dillier, Tim Merlier, Gianni Vermeersch, Julien Vermote, Guillaume Van Keirsbulck, Senne Leysen

Poprzedni artykułParyż-Roubaix 2022: Lotto Soudal z byłym zwycięzcą i drugim kolarzem zeszłorocznej edycji
Następny artykułParyż-Roubaix ze stałym, jesiennym miejscem w kalendarzu?
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments