fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Filippo Fortin (Maloja Pushbikers) wygrał drugi etap wyścigu Belgrad-Banja Luka, zakończony finiszem z peletonu, i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski) i Bartosz Rudyk (Santic-Wibatech).

Drugi etap serbsko-bośniackiej etapówki prowadził z Obrenovac, położonego na terytorium Serbii, do Bijeljiny w Bośni i Hercegowinie. Trasa mierzyła 122 kilometry i była płaska – organizatorzy ulokowali na niej tylko jedną premię górską, w Debrc (1,7 km; 3,1%), a także jeden lotny finisz. W końcówce kolarze pokonywali cztery rundy, o łącznej długości 18 kilometrów.

W wyścigu biorą udział dwie polskie ekipy kontynentalne – HRE Mazowsze Serce Polski (Adrian Banaszek, Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski, Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak) i Voster ATS Team (Jakub Murias, Paweł Cieślik, Mateusz Kostański, Patryk Stosz, Szymon Rekita, Mateusz Grabis, Krzysztof Parma), a także Bartosz Rudyk, Bartłomiej Proć, Piotr Pękala i Paweł Szóstka, ścigający się w drużynie Santic-Wibatech.

Organizatorzy wyścigu Belgrad-Banja Luka zdecydowali się trzymać kibiców w napięciu, nie umożliwiając śledzenia przebiegu rywalizacji w żaden sposób. Z facebookowej strony wydarzenia mogliśmy dowiedzieć się jedynie, że zwycięzcą górskiej premii w Debrc został Dusan Kalaba z Reprezentacji Serbii, natomiast – dzięki twitterowym relacjom Mihaia Simiona – wiemy też o defekcie Žigi Horvata (Adria Mobil) w pierwszej części wyścigu, braku ucieczki na pięćdziesiątym kilometrze, a także o tym, że podczas przejazdu przez most na rzece Drinie za samochodem ekipy jechał Mateusz Kostański z Voster ATS Team.

O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, w którym najszybszy był Filippo Fortin z Maloja Pushbikers. Na kolejnych lokatach uplasowali się polscy zawodnicy – Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski) i Bartosz Rudyk (Santic-Wibatech). Nowym liderem wyścigu został Fortin, a drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który przeciął dziś linię mety na ósmej pozycji.

Na kolejnych lokatach w „generalce” plasują się: Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak, Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), Paweł Cieślik, Jakub Murias i Szymon Rekita (Voster ATS Team).

Wyniki drugiego etapu Belgrad-Banja Luka 2022:

Poprzedni artykułTour of Türkiye 2022: Sam Welsford triumfuje po chaotycznym finiszu
Następny artykułParyż-Roubaix 2022: „Bruki w dobrym stanie jak nigdy dotąd”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments