fot. tt Jan Tratnik

Według informacji, do których dotarła flamandzka gazeta Het Nieuwsblad, Słoweniec Jan Tratnik, obecnie reprezentujący barwy drużyny Bahrain – Victorious, od przyszłego sezonu może zostać klubowym kolegą Wouta van Aerta i dołączyć do holenderskiej formacji Jumbo-Visma.

Według belgijskich mediów 32-latek zostanie ogłoszony, jako najnowsze wzmocnienie już w sierpniu tego roku, a obecny stan rozmów pomiędzy stronami określany jest jako bardzo zaawansowany. Wpływ na taki ruch, ma też ponoć przyjaźń między Janem Tratnikiem, a jednym z liderów ekipy Jumbo-Visma – Primožem Rogličem.

Tratnik to bardzo wszechstronny kolarz, mający na swoim koncie 10 zawodowych triumfów, w tym między innymi etapy Giro d’Italia czy Tour de Romandie. Słoweniec, który kiedyś jeździł w barwach polskiej ekipy CCC, jest wysoce cenionym pomocnikiem, który jest wartościowy zarówno w jednodniowych imprezach, ale także w wyścigach wieloetapowych. Z ekipą Bahrain – Victorious związany jest od 2019 roku. Był pomocnikiem między innymi Damiano Caruso czy Jacka Haiga, gdy ci stawali na podiach w klasyfikacjach generalnych Wielkich Tourów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments