Foto: ALEXIS DANCERELLE - DIRECTVELO

Francuski departament Ardeny przywita i ugości kolarzy 27 ekip w ramach rozpoczynającego się właśnie Circuit des Ardennes. Wśród nich na starcie 4-etapówki znalazło się miejsce dla HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team.

Łącznie we Francji zobaczymy trzynastkę polskich zawodników, bo obok wyżej wymienionych ekip, które w 48. edycji Circuit des Ardennes wystartują w 6-osobowych składach do rywalizacji przystąpi jeszcze Adam Kuś reprezentujący Philippe Wagner Cycling.

Trasa
Każdy z etapów poprowadzi kolarzy przez francuskie pagórki, a z dnia na dzień będzie coraz trudniej. Pierwszy odcinek najprawdopodobniej zakończy się finiszem z peletonu, podczas drugiego może się zdarzyć, że główną grupę ubiegną już atakujący kolarze. Trzeci dzień to finisz na podjeździe pod Mont Saint-Walfroy (2,2km; 7,9%), a ostatni etap zabierze zawodników na istny rollercoaster z 9 górskimi premiami po trasie.

fot. Procyclingstats
fot. Procyclingstats
fot. Procyclingstats
fot. Procyclingstats

Obsada
HRE Mazowsze Serce Polski we Francji wystartuje w składzie Adam Stachowiak, Piotr Brożyna, Daniel Staniszewski, Marcin Budziński, Tomasz Budziński oraz Michał Pomorski. Poprowadzi ich mający doświadczenie w ściganiu w tym kraju Marek Rutkiewicz.

Voster ATS Team to z kolei przede wszystkim mający już wygraną w tej etapówce przed trzema laty Maciej Paterski, acz u boku mistrza Polski zobaczymy całą siłę ekipy – we Francji pojadą Szymon Rekita, Jakub Murias, Patryk Stosz, Paweł Cieślik i Artur Sowiński.

Rywale? Gdy na starcie pojawia się Development Team DSM, Equipe continentale Groupama-FDJ, Hagens Berman Axeon czy Team Colpack Ballan to już wiadomo, że nie będzie przelewek, a młodzież będzie naciskać. Stawka patrząc na nazwiska powinna być bardzo wyrównana, etapy otwarte, a bardziej niż o faworytach powinno się mówić o ciekawych kolarzach.

Mnie szczególnie ciekawi (oprócz występu naszych rodaków) postawa takich kolarzy jak Thomas Gloag (Trinity Racing), Marco Frigo (Israel Cycling Academy), braci Adama i Jakuba Ťoupalíków (Elkov-Kasper) czy broniącego tytułu Lucasa Erikssona startującego wraz z bratem Jakobem (Riwal Cycling Team).

Wyścig nie będzie transmitowany w telewizji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments