Businessman with a bicycle in office. Business professional going home after work.

Nadchodząca wiosna i coraz cieplejsze dni oznaczają jedno – początek sezonu rowerowego. To czas na przeglądanie ofert sklepów i wybór jednośladu, na którym będziemy aktywnie spędzać popołudnia i weekendy w najbliższych miesiącach. A co w przypadku, jeśli zakupiony rower nie ma służyć tylko aktywności na świeżym powietrzu, ale także codziennej pracy?

Rower jako firmowy środek trwały

Kupno roweru na firmę z roku na rok staje się coraz bardziej popularne – firmy, którym zależy na ekomobilności i przyszłościowych rozwiązaniach uzupełniają swoje floty pojazdów także o rowery – jako firmowe środki trwałe. Przedsiębiorcy decydujący się na zakup jednośladów to zarówno niewielkie działalności, których pracownicy używają rowerów do sprawnego poruszania się po mieście, jak i firmy kurierskie czy wypożyczalnie, które kupują droższe, często elektryczne rowery. Niezależnie od ilości, typu i ceny roweru, do jego zakupu potrzebujemy finansowania. W tym przypadku, podobnie jak z firmowymi autami, nie musimy angażować firmowej gotówki. Szczególnie dla małych firm zainwestowanie dużej kwoty na raz jest ryzykowne i prowadzi do utraty płynności finansowej, a wzięcie kredytu czy popularnych rat jest obarczone ryzykiem odmowy i koniecznością komplementowania firmowych dokumentów, składania wniosków i wizyt w bankach. Tutaj z pomocą przychodzą przedsiębiorcom rozwiązania, które nie wymagają od nich żadnych formalności i wychodzenia zza biurka.

Kontroluj firmowe wydatki

Leasing operacyjny jeszcze niedawno kojarzył się z kupowaniem drogich aut i maszyn. Dzisiaj dostępny jest dla każdego środka trwałego w firmie i to w całkowicie onlinowym procesie. Płatność tą metodą jest możliwa we wszystkich branżach, także w rowerowej. Leasing umożliwia nam kontrolę nad firmowymi wydatkami, utrzymuje płynność finansową firmy i pozwala na inwestycje, na które często my nie mogliśmy sobie pozwolić.

Leasing online – LeaseLink!

Dostępne na rynku rozwiązanie pozwalają właścicielom firm na zakup roweru całkowicie online, nie wychodząc za biurka. Wystarczy, że znajdą produkt w sklepie internetowym (lub w stacjonarnym) i wybiorą leasing jako formę płatności. Po przejściu paru kroków otrzymują rower i wszystko, co niezbędne do jazdy tak szybko, jakby płacili gotówką lub przelewem. Rozwiązanie dostarczane przez firmę LeaseLink, spółkę z grupy mBanku, umożliwia wzięcie leasingu o dowolnej porze dnia i nocy gdziekolwiek się jest. Z LeaseLinkiem współpracują najlepsze i największe sklepy rowerowe w Polsce, które udostępniają swoim klientom B2B leasing jako formę płatności.

Jak to działa?

Jeśli mamy upatrzony jednoślad, to tylko kwestią kilku chwil jest, by otrzymać na niego finansowanie. W przypadku zakupów online u partnera LeaseLink wystarczy kliknąć „weź leasing” na karcie produktu. Zostaniemy przeniesieni do specjalnej aplikacji, w której podajemy informacje o firmie i podstawowe dane z dowodu osobistego. Po dopasowaniu oferty do siebie – wybraniu wysokości opłaty wstępnej i okresu spłaty – wystarczy prosta weryfikacja poprzez przelanie złotówki z konta osobistego. Dzięki temu LeaseLink potwierdzi nasze dane i po kilku minutach będzie mógł wydać decyzję kredytową. Zaraz po zaakceptowaniu i podpisaniu umowy leasingowej (można podpisać ją podpisem kwalifikowanym lub z kurierem w dogodnym dla siebie miejscu), dostawca otrzymuje zapłatę za towar i nam go wydaje.

Cały proces trwa dosłownie kilka chwil, a w przypadku zakupów w partnerskim sklepie stacjonarnym po kilku minutach od złożenia wniosku, możemy wyjechać rowerem ze sklepu. Jeśli robimy zakupy w sklepie, który jeszcze nie jest zintegrowany z LeaseLinkiem, do sfinansowania zakupów wystarczy faktura proforma. Z usług LeaseLinka można skorzystać już od pierwszego dnia działalności kupując sprzęt od 500 do 50 0000 złotych. Niezależnie od tego, czy chcemy kupić jeden rower, by sprawnie docierać na spotkania z klientami, czy chcemy uzupełnić całą flotę o ekologiczne rozwiązania, mamy dostępne rozwiązanie finansowe skrojone na potrzeby współczesnego przedsiębiorcy.

Poprzedni artykułCo zapamiętamy z… E3 Saxo Bank Classic, Gandawa-Wevelgem i Dwars door Vlaanderen
Następny artykułFilippo Ganna zrobił rekonesans trasy wyścigu Paryż-Roubaix
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments