Fot. LeaseLink

Rower jako środek trwały? Jak najbardziej! Przedsiębiorcy, którym zależy na ekomobilności i nowoczesnych rozwiązaniach oferowanych swoim klientom, mogą wziąć na niego leasing. Mowa tutaj nie tylko o klasycznych jednośladach, które służą w firmie jako szybki środek transportu dla pracowników, ale także o elektrycznych rowerach używanych na co dzień w firmach kurierskich czy wypożyczalniach. Leasing otworzył przedsiębiorcom wiele możliwości wpływających bezpośrednio na rozwój firmy, a dzięki niemu mogą zainwestować w ekologię tu i teraz.

Nie inwestuj całej kwoty na raz

Zazwyczaj właściciel firmy myślący o zakupie roweru musi liczyć się z jednorazowym wydatkiem lub wnioskować o zakup ratalny. Wiąże się to z przygotowaniem dokumentów i często uciążliwą amortyzacją. Dla małych firm jednorazowe zainwestowanie dużej kwoty jest bardzo ryzykowne i często sprawia, że na początku działalności przedsiębiorstwa działają na granicy płynności finansowej. Planując zakupy należy zawsze brać pod uwagę ewentualne kryzysy i problemy z terminowym otrzymywaniem płatności od kontrahentów.

Leasing też dla małych kwot

Do niedawna leasing kojarzył się głównie z kupowaniem aut na firmę lub bardzo drogimi i profesjonalnymi urządzeniami. Dzisiaj możliwość zakupu środków trwałych tą metodą płatności możliwa jest praktycznie we wszystkich branżach. Leasing umożliwia nam utrzymanie nadwyżki finansowej, która pozwala spać spokojnie i może okazać się nieoceniona w trudnych chwilach, a także tworzy lepsze warunki do kolejnych inwestycji w sprzęt niezbędnych do rozwoju firmy. Do tego leasingowe raty można wpisać w koszty firmy, co daje kolejne oszczędności.

Bez zbędnych formalności

Od kilku lat na rynku dostępne są oferty, które umożliwiają zakup środków trwałych w leasingu bez wychodzenia z biura i czasochłonnych wizyt w bankach. Istnieją rozwiązania pozwalające na przeprowadzenie całego procesu on-line, od wybrania produktu w sklepie stacjonarnym jak i internetowym, po złożenie wniosku, weryfikację i odbiór sprzętu, w dodatku niezależnie od pory dnia lub nocy, 24/7/365. Przedsiębiorcy wybierający leasing w opcjach płatności w sklepach internetowch zintegrowanych z firmami leasingowymi, sami ustalają wysokość rat i wpłaty początkowej, a także okres spłaty. Takie zakupy wraz z otrzymaniem leasingu trwają kilkanaście minut, a przedsiębiorcy dostają sprzęt tak szybko, jakby płacili gotówką.

Doskonałym przykładem jest firma LeaseLink, jedyna metoda płatności w e-commerce przeznaczona dla firm. Jest to firma będąca liderem leasingu online i jak na lidera przystało, znajdziemy LeaseLink w większości polskich sklepów internetowych. Można skorzystać z jej usług poprzez stronę www.leaselink.pl – niezależnie od tego co i u którego dostawcy chcemy kupić. Przedsiębiorcy chcący wybrać leasing jako metodę płatności nie muszą mierzyć się ze stosem dokumentów, zaświadczeń i wniosków. Do uzyskania finansowania wystarczą tylko podstawowe dane firmy i dostęp do internetu. Umowę podpisuje się z kurierem w dogodnym miejscu, a towar odbierany jest osobiście w sklepie lub zamawiamy z dostawą pod wskazany adres.

Poprzedni artykułMartin Toft Madsen: „Jestem w swoim świecie, dopóki nie przekroczę linii mety” [wywiad]
Następny artykułAlberto Contador wystawił na licytację rower, na którym walczył o dublet Giro-Tour
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments