fot. Alberto Contador/Facebook

Popularny „El Pistolero” zdecydował się oddać na licytację swój rower, którego używał w 2011 roku, gdy próbował zdobyć dublet Giro d’Italia-Tour de France. Cała zebrana suma będzie oczywiście przekazana na walkę z pandemią COVID-19.

Przypomnijmy, że w 2011 roku hiszpański kolarz jeździł w barwach Saxo Bank – Sungard na roweru marki Specialized S-Works Tarmac. Właśnie wtedy Contador podjął się wygrania dwóch najważniejszych Grand Tourów. W majowym Giro d’Italia ta sztuka mu się udała, jednak w Tour de France zajął piątą lokatę. Niestety obydwu tych wyników został pozbawiony z powodu pozytywnego testu dopingowego na obecność clenbuterolu wykrytego podczas „Wielkiej Pętli” w 2010 roku. Jednak sam Contador wielokrotnie powtarzał, że czuje się zwycięzcą „Różowego Wyścigu” z 2011 roku.

Kwota zebrana z tej aukcji zostanie przekazana na konto Czerwonego Krzyża. Jeśli ktoś z Państwa chciałby spróbować zdobyć wspomniany rower Alberto Contadora ma czas do środy 15 kwietnia. Link do aukcji na platformie eBay jest dostępny tutaj. Obecna kwota, stan na godzinę 9:00, 9 kwietnia wynosi aż 13 400 euro.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments