fot. The Cycling Podcast

Dziennikarski świat kolarski stracił wartościową i znaczącą postać. Zmarł szkocki dziennikarz Richard Moore, współzałożyciel i współprowadzący znany podcast „The Cycling Podcast”, autor książek oraz artykułów dla najbardziej znanych gazet i portali internetowych.  

O śmierci dziennikarza poinformował „The Cycling Podcast”.

– Poniedziałek był dla nas tak trudnym dniem, że nie jesteśmy w stanie wyrazić tego słowami. Rano otrzymaliśmy wiadomość, że nasz lider, podpora, przyjaciel i brat Richard Moore odszedł. Wszyscy jesteśmy zdruzgotani.

Richard Moore urodził się w 1973 roku, a ostatnio mieszkał we Francji. Zanim został dziennikarzem, zawodowo uprawiał kolarstwo. Był wielokrotnym reprezentantem Szkocji i czterokrotnym mistrzem swojego kraju, zarówno jako junior, jak i senior. Ścigał się na szosie oraz na torze.

Duże sukcesy odnosił również jako dziennikarz. W 2013 roku wraz z Lionelem Berniem i Danielem Friebe założył najpopularniejszy anglojęzyczny podcast o kolarstwie „The Cycling Podcast”. Pracował dla wielu gazet i portali internetowych. Ponadto był autorem książek – Slaying the Badger traktującej o zwycięstwie Grega Lemonda nad Bernardem Hinault w Tour de France 1986. Później na podstawie tej książki stworzono film dokumentalny. Z kolei pierwszą książką Moore’a była In Search od Robert Millar, która w 2008 roku została najlepszą sportową książką w Wielkiej Brytanii.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał

RIP [*]