fot. UAE Team Emirates

Wielkimi krokami zbliża się drugi monument sezonu 2022. 106. edycja Ronde van Vlaanderen – Tour des Flandres ściąga mnóstwo gwiazd, a wśród nich będą kolarze UAE Team Emirates. Na czele tej ekipy staną Tadej Pogačar i Matteo Trentin.

Bardzo ciekawe zestawienie do Belgii, a konkretnie na Flandryjską Piękność, wysyła UAE Team Emirates. Debiut w Ronde van Vlaanderen zaliczy Tadej Pogačar, triumfator Liège-Bastogne-Liège i Il Lombardii z zeszłego roku. 23-letni Słoweniec z pewnością marzy o dołożeniu trzeciego z monumentów do swojego dorobku, acz stawka w tym roku będzie wyjątkowo mocna, a Mediolan-San Remo pokazało, że i dwukrotnego triumfatora Tour de France można pokonać.

Naprawdę nie mogłem się doczekać przyjazdu do Flandrii. Historia i pasja do jazdy na rowerze w Belgii jest wyjątkowa i nie mogę się doczekać, kiedy będę jej częścią. Czego oczekuję? Forma jest dobra i miejmy nadzieję, że mogę być blisko czoła, ale nie mam złudzeń co do bruku: wiem, że to inny rodzaj wyścigów niż normalnie. Postaram się zanurzyć w to wszystko i cieszyć się tak mocno jak to tylko możliwe

— zapowiadał przed startem we Flandryjskiej Piękności Tadej Pogačar.

Drugim liderem ekipy będzie Matteo Trentin, acz ciężko poważnie traktować Włocha. W swoich dotychczasowych dziewięciu startach w Ronde van Vlaanderen 32-latek najwyżej był 13. w edycji z 2017 roku, najczęściej jednak kończył bardzo daleko od czołówki.

Wciąż wracam do formy po wypadku, ale optymistycznie patrzę na Flandrię. Znam dobrze ten wyścig, a to bardzo liczy się w klasykach. Myślę, że Tadej również może tutaj dobrze radzić sobie, to inny styl ścigania, ale potrafi się dobrze dostosować. Jazda z nim to przyjemność i nie mam wątpliwości, że będzie silny. Wierzę, że mamy grupę, która jest zdolna do robienia wielkich rzeczy. Żywię nadzieję, że uda nam się utrzymać w grupie jak najwięcej naszych chłopaków do samego końca, a wtedy wszystko jest możliwe

— mówił u progu Flandryjskiej Piękności drugi z liderów ekipy UAE Team Emirates – Matteo Trentin.

Skład UAE Team Emirates na Ronde van Vlaanderen – Tour des Flandres 2022:
Tadej Pogačar, Matteo Trentin, Mikkel Bjerg, Alexys Brunel, Rui Oliveira, Vegard Stake Laengen, Oliviero Troia

Poprzedni artykułTour de France 2022: Strava dołącza do grona partnerów wyścigu
Następny artykułZmarł znany kolarski dziennikarz Richard Moore
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments