Fot. Decathlon

Francuska sieć sklepów sportowych Decathlon w komunikacie prasowym poinformowała, że zawiesza działalność w Rosji. Powód – zakłócenia w łańcuchu dostaw…

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego bieżącego roku, wiele światowych firm i marek wycofuje się z działalności w Rosji w ramach ogólnoświatowego bojkotu. Zrobiła tak między innymi IKEA czy Apple. Sieci sklepów Leroy Merlin, Auchan oraz Decathlon, należące do tego samego holdingu, nie zaprzestały działalności w Rosji.

Zmieniło się to we wtorek, kiedy to Decathlon poinformował, że zawiesza działalność w Rosji. Jak się okazuje, głównym powodem jest brak dostaw spowodowanych przez sankcje nałożone na Rosję. Firma ma nadal wspierać ponad 2500 rosyjskich pracowników.

Ciekawą analizę przeprowadził bank PKO BP, który pokazał iż sieci handlowe które nie wycofały się z Rosji, mają niższe obroty niż ich konkurencja.

Poniżej pełna treść komunikatu wydanego przez Decathlon Polska:

W Decathlon mamy silną kulturę firmy oraz wyznajemy wartości, które są dla nas inspiracją i łączą nas niezależnie od granic.

Globalnie, nasze wysiłki natychmiast skupiły się na zapewnieniu bezpieczeństwa i wsparciu wszystkich 125 Decathlończyków z Ukrainy. Jesteśmy bardzo dumni z tego bezprecedensowego przykładu solidarności ze strony członków drużyny Decathlon. W naszym kraju przyjęliśmy trzydziestu członków ukraińskiego zespołu, część z nich z rodzinami.

W Polsce stworzyliśmy dedykowany zespół, który jest najbliżej potrzebujących i współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Powstał również międzynarodowy fundusz solidarności o wartości miliona euro na wsparcie poszkodowanych.

Dziś chcielibyśmy poinformować, że Decathlon planuje zamknięcie sklepów i zawieszenie działalności handlowej w Rosji.

Teraz musimy zrobić jeszcze więcej, aby pomóc ludności z Ukrainy. To jest nasz priorytet.

Dziękujemy za zrozumienie oraz wsparcie.

Decathlon Polska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments