fot. Bahrain-Victorious

Drużyna Bahrain-Victorious poinformowała, że Sonny Colbrelli, który po pierwszym etapie tegorocznego wyścigu Volta a Catalunya stracił przytomność, wrócił do Włoch. Wciąż nie wiadomo, co spowodowało arytmię, która doprowadziła do tak poważnego zaburzenia pracy serca. Przypomnijmy, że medycy musieli użyć na miejscu defibrylatora. 

Zaraz po tym, jak na mecie pierwszego etapu Volta a Catalunya Colbrelliemu udzielono pomocy, został on przetransportowany do szpitala uniwersyteckiego w Gironie. Aktualnie stan zdrowia Włocha jest stabilny, więc otrzymał zgodę na podróż do rodzinnego kraju.

– W nadchodzących dniach [Colbrelli] przejdzie kolejne badania, które zostaną przeprowadzone w centrum specjalizującym się w leczeniu chorób serca. Tymczasem drużyna Bahrain-Victorious życzy Sonny’emu szybkiego powrotu do zdrowia

– napisano w oświadczeniu prasowym.

Włoski dziennik „La Gazzetta dello Sport” podaje, że teraz mistrzem Europy i zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Paryż-Roubaix zajmie się dr Domenico Corrado, specjalista w leczeniu chorób serca. Wyniki badań mają być znane w ciągu kilku najbliższych dni.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments