fot. BikeExchange-Jayco

Australijska drużyna BikeExchange-Jayco kontynuuje wspaniała passę w Wyścigu dookoła Katalonii. Drugi etap padł łupem 23-letniego Kadena Grovesa, dla którego jest to pierwsze zwycięstwo na poziomie World Tour.

Groves był w tym sezonie blisko zwycięstwa wiele razy – w wyścigach Tour of Oman oraz Tirreno-Adriatico. Po raz pierwszy ręce w geście triumfu uniósł w Perpignan podczas Volta a Catalunya.

– Dojazd do linii mety był ciężki. Wachlarze dzieliły peleton, ale my wraz Michaelem Matthewsem byliśmy z przodu – wraz z innymi drużynami jak Movistar czy Jumbo. Mieliśmy Simona [Yatesa] z tyłu, co niektóre drużyny starały się wykorzystać na swoją korzyść. W związku z tym jechaliśmy na pełen gaz. Chłopaki wykonali dzisiaj świetną pracę, jechaliśmy z przodu i na dobrej pozycji. Pilnowali również tego, aby ucieczka nie odjechała zbyt daleko. Podobał mi się ten etap – wybrałem sobie go jeszcze przed wyścigiem i nie mogę uwierzyć, że udało mi się wygrać. Być może będziemy mieli jeszcze jedną okazję w tym wyścigu, aby powalczyć w sprincie

– powiedział Kaden Groves w wywiadzie udzielonym zaraz po zakończeniu etapu.

Z dziennikarzami rozmawiał również zwycięzca pierwszego etapu Michael Matthews, który w znakomity sposób rozprowadził Grovesa. Warto jednak odnotować, że stracił koszulkę lidera na rzecz Norwega Jonasa Hvideberga (Team DSM).

– To był bardzo stresujący dzień, ale myślę, że po wczorajszym etapie wszyscy wiedzieli, że mamy tutaj silny skład, który poradzi sobie także na rantach. Jechaliśmy z przodu i wszyscy walczyli. Myślę, że był to trudniejszy dzień niż się spodziewaliśmy.

Walczyliśmy o to od dłuższego czasu i bardzo się cieszę, że mogłem być częścią pierwszego zwycięstwa Kadena Grovesa. Było blisko podczas jedno z etapów wyścigu Tirreno, a dzisiaj wreszcie udało się tego dokonać. Ja wygrałem wczoraj, a dzisiaj w koszulce lidera rozprowadziłem kolegę. Czego więcej moglibyśmy chcieć?

– mówił Michael Matthews.

Pełne sprawozdanie z drugiego etapu można przeczytać TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments