fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Mazowiecka drużyna HRE Mazowsze Serce Polski w niedzielne po południe rywalizować będzie na dwóch europejskich wyścigach – oprócz ostatniego etapu holenderskiego Olympia’s Tour (2.2) podopieczni Dariusza Banaszka wystartują także w GP Slovenian Istria (1.2).

Słoweński wyścig jednodniowy rozpoczyna kampanie trzech klasyków w państwie ze stolicą w Ljubljanie, pierwszy z nich – GP Slovenian Istria charakteryzuje się zróżnicowanym profilem i kumulacją krótkich wzniesień na rundach w miejscowości Izola.

Wyścig liczy 153 kilometry, a suma przewyższeń wynosi ponad 2000m – w ostatnich latach najczęściej o zwycięstwo w Izoli rywalizowała wyselekcjonowana grupa zawodników. Dla 6-osobowego składu drużyny HRE Mazowsze Serce Polski będzie to pierwszy start w tym sezonie.

Cieszymy się bardzo, że po zimowych przygotowaniach możemy rozpocząć sezon i zobaczyć, w którym miejscu jesteśmy w danym momencie i jak wyglądamy na tle konkurencji, która pierwsze starty w większość ma już za sobą. Trasa jest wymagająca, a ubiegłoroczne edycje pokazywały, że do mety dojeżdżała niewielka grupka. Ściganie zapowiada się bardzo ciekawie, a my postaramy się wypaść jak najlepiej

— komentował przed startem Adam Stachowiak.

Dla dwóch zawodników, 21-letniego Dominika Góraka oraz 20-letniego Miłosza Ośko, będzie to debiut w barwach mazowieckiej formacji. W Słowenii najlepszą drużynę kontynentalną sezonu 2021 poprowadzi dyrektor sportowy Marek Rutkiewicz.

Skład HRE Mazowsze Serce Polski na GP Slovenian Istria (20.03.2022):
Piotr Brożyna, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Dominik Górak, Miłosz Ośko, Adam Stachowiak.

Poprzedni artykułPer Sempre Alfredo 2022: Zapowiedź wyścigu
Następny artykułPech Michała Kwiatkowskiego. I całego INEOS Grenadiers
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments