Grzegorz Trzpil/HRE Mazowsze Serce Polski

Drużyna HRE Mazowsze Serce Polski w terminie 17-20 marca weźmie udział w 5-etapowym wyścigu Olympia’s Tour. Będzie to pierwszy start etapowy podopiecznych Dariusza Banaszka w sezonie 2022.  

Olympia’s Tour jest wyścigiem z ogromną tradycją, pierwsza edycja tych zmagań została rozegrania bowiem w 1909 roku. Wyścig wraca do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.  

Pierwszego dnia rozegrane zostaną dwa etapy – poranna jazda drużynowa na czas o długości niespełna ośmiu kilometrów, rozgrywana w Hardenberg, spowoduje pierwsze różnice w klasyfikacji generalnej. Po południu na kolarzy czeka płaski, 77-kilometrowy etap ze startem i metą umiejscowioną także w miejscowości Hardenberg.   

W piątek spodziewać się można dużych przetasowań w czołówce – odcinek z Westerbork do Wijster liczy 173 kilometry, a w drugiej części kolarze pokonają 6 rund zakończonych kultowym wniesieniem pod VAMBerg – krótkim, lecz stromym i brukowanym podjazdem.  

Ostatnie dwa odcinki – z Leek do Leek (182km) oraz Assen do Assen (165km) są stosunkowo płaskie, ale rozgrywane na północy Holandii, gdzie można spodziewać się porywistych powiewów wiatru.  

„Przed Olympia’s Tour jesteśmy bardzo zmotywowani, to ciekawy i specyficzny wyścig, jest na nim niemal wszystko czego potrzebujemy w tej fazie sezonu – czasówka drużynowa, bruki i mocne powiewy wiatru, to esencja ścigania w tej części Europy. Przystępujemy do wyścigu w silnym składzie, ale to dopiero nasz drugi start. Chcemy pojechać aktywnie i szukać swoich szans na miejsca w czołówce” – komentował przed startem menadżer generalny, Dariusz Banaszek.   

HRE Mazowsze Serce Polski przystąpi do wyścigu w Olympia’s Tour w 6-osobowym składzie: Alan Banaszek, Adrian Banaszek, Marceli Bogusławski, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak oraz Daniel Staniszewski. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments