fot. Alpecin-Fenix

Niewykluczone, że już za 10 dni Mathieu van der Poel rozpocznie swój szosowy sezon. Jak donosi WielerFlits, Holender znalazł się na wstępnej liście Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

W normalnej sytuacji Mathieu van der Poel brałby udział w pierwszych szosowych wyścigach, po intensywnym, ale pełnym sukcesów sezonie przełajowym. Z powodu kontuzji pleców i operacji kolana, kolarz Alpecin-Fenix musiał odpuścić większość startów w przełajach, a także opóźnić pierwsze starty na szosie.

Holender wrócił na rower w pierwszej połowie lutego, ale cały czas nie wiadomo było, czy zdąży wykurować się do najważniejszych celów w tej części sezonu – wiosennych klasyków. Jak poinformowały belgijskie media – RTBF i WielerFlits – nazwisko Mathieu van der Poela znalazło się na wstępnej liście startowej Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Włoska etapówka rozpocznie się 22 marca.

Dodatkowo, o starcie Mathieu van der Poela za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali też organizatorzy Dwars door Vlandeeren i Ronde van Vlaanderen. W przeszłości Holender odnosił zwycięstwa w obu flandryjskich wyścigach – odpowiednio w 2019 i 2020 roku.

Jak dotąd ekipa Alpecin-Fenix nie potwierdziła informacji podanych przez organizatorów oraz belgijskie i holenderskie media.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rob
Rob

Dziś go widziałem w Calpe.