fot. AG2R Citroën Team

Obecny lider klasyfikacji młodzieżowej Paryż-Nicea, 24-letni Stan Dewulf, podpisał nowy, ważny do końca 2024 roku kontrakt z ekipą AG2R Citroën Team.

Stan Dewulf to jeden z jeżdżących dość cicho talentów z Belgii. 24-latek notował dobre rezultaty już jako junior, wygrał wówczas etapówkę Keizer der Juniores, był drugi w mistrzostwach Europy w wyścigu ze startu wspólnego czy zajął 3. miejsce w Paryż-Roubaix dla tej kategorii wiekowej.

Dalej swoją przygodę ze sportem kontynuował w barwach Lotto Soudal do lat 23, z którego trafił do dorosłej formacji w sierpniu 2018 roku. W międzyczasie wygrał Paryż-Roubaix dla orlików, a także regularnie plasował się w czołówce różnych mniejszych etapówek pokroju Olympia’s Tour.

Już jako senior zaczął notować regularnie wyniki na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki w wyścigach klasycznych. W 2021 roku przeszedł do AG2R Citroën Team, gdzie dostał więcej możliwości jazdy na własne konto, a te zaczął intensywnie wykorzystywać. To właśnie w zeszłym sezonie odniósł pierwsze zawodowe zwycięstwo – triumfował w
Boucles de l’Aulne – Châteaulin, był także drugi w generalce Tour de Wallonie. W tym roku warto już odnotować 4. lokatę w Le Samyn, a obecnie Stan Dewulf jest liderem klasyfikacji młodzieżowej Paryż-Nicea.

Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować moją przygodę w AG2R CITROËN TEAM. Wyzwania sportowe, jakie mi tu stawiają, są ciekawe i panuje atmosfera, która pozwala mi czuć się komfortowo i kontynuować moje postępy

— podsumował swoją prolongatę umowy Stan Dewulf.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments